FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zamieścić fotkę na forum?
Autor Wiadomość
Mariusz

Wysłany: Czw 14 Lip, 2005   Jak zamieścić fotkę na forum?

1. Wejdź na stronę http://www.imageshack.us/

2. Jeśli nie jesteś pewnien/pewna jakie parametry ma twoje zdjęcie, przeskaluj go do "bezpiecznych" rozmiarów, np. 800x600 lub 1024x768. W tym celu zaptaszkuj "resize image" i wybierz odpowiedni element z rozwijanej listy.

3. Wciśnij guzik PRZEGLĄDAJ i wybierz plik ze zdjęciem z odpowiedniego katalogu (pulpitu) swojego komputera.

3. Wciśnij guzik HOST IT! - zdjęcie załaduje się na serwer.

4. Teraz pokaże się wiele linii z adresami do twojego zdjęcia. Odnajdź i skopij zawartość linii (belki) opisanej po prawej jako "Hotlink for forums (1)".

5. Wklej skopiowany adres w całości do swojego posta na forum i nic w nim nie zmieniaj. Zamiast adresu pokaże się docelowo w twoim poście zdjęcie. Adres powinien wyglądać mniej więcej tak:

Kod:

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img491.imageshack.us/img491/5400/exhausted2vp.jpg[/IMG][/URL]
Ostatnio zmieniony przez Mariusz Śro 08 Lut, 2006, w całości zmieniany 7 razy  

mefistofeles

Wysłany: Czw 15 Gru, 2005   

fajna instrukcja uzywania imageshacka (mam nadzieje,ze nie łamie regulaminu)

http://www.babiagora.fora...c.php?p=644#644

mefistofeles

Wysłany: Śro 01 Lut, 2006   

http://reg.imageshack.us/...?page=quickload

Malutki programik - instalujesz, rejestrujesz się i możesz wysyłac zdjęcia na imageshacka prawym klawiszem myszy prosto z dysku. Masz też dostęp do swych zdjęć na serwerze.

Mariusz

Wysłany: Śro 01 Lut, 2006   

Musisz mieć jednak wcześniej zainstalowane dziadostwo zwane:
Microsoft .NET Framework 1.1

Reaperman

Wysłany: Czw 01 Lut, 2007   

Ktorego linka z imageshacka wstawic zeby miniaturka sie pojawila a nie cale zdjecie?

mefistofeles

ęstrukcja tutaj:

http://tatry.inspiration.pl/viewtopic.php?t=1492

Reaperman

No tak. Wtsawiłem tego linka którego podał Mariusz i mi całe zdjęcie wywaliło, a w tej autorskiej instrukcji jest mowa o 8 linkach a mi sie tylko cztery pojawiaja :?
Mariusz napisał/a:
5. Wklej skopiowany adres w całości do swojego posta na forum i nic w nim nie zmieniaj. Zamiast adresu pokaże się docelowo w twoim poście zdjęcie. Adres powinien wyglądać mniej więcej tak:

Kod:

mefistofeles

to nie patrz na numerki linków a na ich treść i opis.

Przy tym od miniaturek są gdzieś słowa thumbnail i forum

Reaperman

ok, dzięki. zobaczymy później jak mi pójdzie ;)

mefistofeles

potrenuj sobie w koszu - pamiętaj, ze posty można edytowac po wysłaniu

MIHNIK

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2007   

Mariusz napisał/a:
2. Jeśli nie jesteś pewnien/pewna jakie parametry ma twoje zdjęcie, przeskaluj go do "bezpiecznych" rozmiarów, np. 800x600 lub 1024x768. W tym celu zaptaszkuj "resize image" i wybierz odpowiedni element z rozwijanej listy.

No właśnie z tym mam problem. Ustawiam np. 800x600 i zdjęcie zajmuje kilkaset kb. Ustawiłem 120x90 w pikselach - ok. 100kb. A zdjęcie ma nieprzekraczac 11kb. Jak to zrobic???
P.S. Korzystam z programu IrfanView

Mariusz

Ustaw kompresję JPG na wyższy poziom (np. 80).

Salek

w Irfanie przy zapisie do jpg jest taki suwak o nazwie Save Quality. proponuje ustawic na okolo 80 i sprobowac zapisać. Tobie zapewne chodzi o zdjecie do avatara na forum, ono najlepiej jak ma 120px szerokosci. Wiec robisz resize z zachowaniem proporcji width=120, pozniej zapisz jako jpg z quality rowne 80 i powinno miec mniej niz 11kb. Jesli nie - zmniejszaj quality. Oczywiscie do pewnego stopnia, bo przy zbyt niskiej jakości zdjęcie będzie spikslowane :/

MIHNIK

Wysłany: Pon 16 Kwi, 2007   

Salek napisał/a:
w Irfanie przy zapisie do jpg jest taki suwak o nazwie Save Quality. proponuje ustawic na okolo 80 i sprobowac zapisać. Tobie zapewne chodzi o zdjecie do avatara na forum, ono najlepiej jak ma 120px szerokosci. Wiec robisz resize z zachowaniem proporcji width=120, pozniej zapisz jako jpg z quality rowne 80 i powinno miec mniej niz 11kb. Jesli nie - zmniejszaj quality. Oczywiscie do pewnego stopnia, bo przy zbyt niskiej jakości zdjęcie będzie spikslowane :/

Dzięki! Przed chwilą próbowałem: ustawiłem wielkośc 120x90 a potem za pomocą suwaka zmniejszałem jakośc aby osiągnąc poniżej 11kb (niestety nie udało się). Kiedy sywak jest ustawiony na 90% zdjęcie waży ok.20kb, ustawienie na 50% - waga 15kb, ustawienie na 10% - waga 13kb. Zakończyłem próby na 5% a zdjęcie ważyło ponad 11kb. Co z tym fantem robic???

Salek

Wysłany: Pon 16 Kwi, 2007   

w takim razie proponuję zapisać jako GIF ;)

MIHNIK

Wysłany: Wto 17 Kwi, 2007   

Salek napisał/a:
w takim razie proponuję zapisać jako GIF

Niestety nie wiem "o czym Ty do mnie rozmiawiasz". Co to GIF???

Salek

Po kliknięciu plik-> zapisz (lub ctrl+S) pojawia się okienko z tym suwaczkiem itp. I na dole tego okienka jest "Zapisz jako typ": pewnie jest ustawione na JPG. Z listy rozwijanej wybierasz "GIF - Compuserve GIF" i po zapisaniu powinno ważyć mniej niż 11k.

GIF - za wikipedią

GIF (ang. Graphics Interchange Format) to format pliku graficznego z kompresją bezstratną stworzony w 1987 roku przez firmę CompuServe. Pliki tego typu są powszechnie używane na stronach WWW, gdyż pozwalają na tworzenie animacji z paletą 256 kolorów i dwustanową przezroczystością.

Wadą formatu GIF jest brak możliwości zapisu plików graficznych w formacie True color (choć istnieje hak pozwalający na stosowanie lepszego renderingu). Wady tej pozbawiony jest konkurencyjny format PNG, który opracowano ze względu na to, że format GIF wykorzystywał patenty firm Unisys (przedawniony na terenie całego świata z dniem 7 lipca 2004 roku) i IBM (wygasła w USA 11 sierpnia 2006 roku) na algorytm kompresji LZW.

W 1995 roku po ogłoszeniu przez Unisys oraz CompuServe roszczeń patentowych dotyczących kompresji LZW używanej w formatach GIF oraz TIFF został opracowany PNG jako następca GIF.

Od 1 października 2006 roku według organizacji Software Freedom Law Center wygasły wszystkie ograniczenia patentowe dotyczące formatu GIF i format ten można uznać za uwolniony.

MIHNIK

Wielkie dzięki za fachową pomoc!!!

A teraz pytanie konkursowe:
Gdzie można na żywo obejrzec moją podobiznę? (oczywiście miejsce to znajduje się w Tatrach)

andzia657

Wysłany: Pią 11 Maj, 2007   Nie tylko z górami na Ty ;)

andzia657

Wysłany: Pią 11 Maj, 2007   

jeżeli wysłałam tutaj powyższe zdjęcie to weźmie ono udział w konkursie "Z górami na ty"???

Odpowiedz do tematu