Pocztówka z Lizbony_1

W kraju i na świecie - byliśmy, widzieliśmy, polecamy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Janek

-#10
Posty: 19437
Rejestracja: wt 26 kwie, 2005

Pocztówka z Lizbony_1

Post autor: Janek »

Nie tylko w Warszawie stawiane są słupki zapobiegające niedozwolonemu prakowaniu samochodów. Podobnie radzi sobie Lizbona:

Obrazek

Nie, nie byłem tam. Mój wnuk jest na Erasmusie i przesyła mi zdjęcia. Rewelacyjne miasto, warto pojechać.


Mijanka tramwajowa. W Polsce chyba takich nie ma


Obrazek

Tramwaje raczej niezbyt nowoczesne.
Ale nie to jest ciekawe na tym zdjęciu - te poręcze wzdłuż chodników bo są strasznie wyślizgane:

Obrazek

Tramwaj w graffiti? A komu to przeszkadza?

Obrazek

Co południowa fantazja, to południowa fantazja!

Obrazek


Obrazek



To tylko próbka - kontynuować?
Jestem gorszego sortu...
MiG

-#7
Posty: 3125
Rejestracja: śr 03 mar, 2004
Lokalizacja: Wawa

Re: Pocztówka z Lizbony_1

Post autor: MiG »

Janek pisze: Nie tylko w Warszawie stawiane są słupki zapobiegające niedozwolonemu parkowaniu samochodów. Podobnie radzi sobie Lizbona
Jeden taki wysunął ostatnio pomysł, żeby je likwidować (w Wawie a nie Lizbonie). Ale "projekt" upadł ;-)
Janek pisze: Mijanka tramwajowa. W Polsce chyba takich nie ma
Faktycznie, chyba nie ma. Ale potrafię sobie wyobrazić, że przed wojną w Warszawie mogły być podobne - tramwaje kursowały wtedy po wielu wąskich ulicach, nie tylko głównymi arteriami jak teraz. Wraz z odbudową miasta zmieniono jednak mocno układ komunikacyjny (usprawniając go w jakimś stopniu).
Janek pisze: Tramwaje raczej niezbyt nowoczesne.
Nie tyle "niezbyt nowoczesne" co zupełnie zabytkowe :D Jest to jedna z atrakcji i w pewnym sensie symbol starej Lizbony i nie sądzę, żeby ktokolwiek myślał o zmianie tego stanu rzeczy.
Awatar użytkownika
Janek

-#10
Posty: 19437
Rejestracja: wt 26 kwie, 2005

Post autor: Janek »

Filip, jak przystaje "milenialsowi" nie wziął ze sobą porządnej lustrzanki, tylo smartfon, podobno dobrej klasy i to się odbija zdjęciach. Owszem, są ostre ale jakieś jakby za płaskie.

Ponawiam pytanie - kontynuować?

Górskich zdjęć raczej nie będzie, choć Lizbona jak Rzym, na siedmiu wzgórzach leży, ale mam fajne foty z ogrodu botanicznego (wielkością bije na łeb ten z Marakeshu, w którym byłem osobiście) no i sporo zdjęć z kapitalnego kliffu atlantyckiego, który jest niedaleko Lizbony.
Jestem gorszego sortu...
Awatar użytkownika
Zakochani w Tatrach

-#7
Posty: 3227
Rejestracja: pn 22 paź, 2007
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Zakochani w Tatrach »

Janek pisze:Ponawiam pytanie - kontynuować?
Jasne że kontynuować. Nie każdy ma możliwość zwiedzać świat - z różnych względów, a on jest ciekawy i każda taka relacja pozwala go poznać - choć wirtualnie :) .
Janek pisze:Tramwaj w graffiti? A komu to przeszkadza?
Mnie na przykład nie przeszkadza, ale też nie mogę napisać że mi się podoba to bazgranie po tramwajach, pociągach i ścianach. Jest okropne - szpeci a nie zdobi .
Czasem te malowidła są ładne i "normalne" - wtedy jakoś dadzą się znieść .
Na ścianie obok mojego garażu jacyś artyści namalowali sprayem dużego na całą ścianę tygryska . Nie przypomina bohomaza, więc mnie nie razi a nawet uważam, że jest wesołym elementem wśród monotonnego ciągu garażowych bram .
Janek pisze:Tramwaje raczej niezbyt nowoczesne.
Te nienowoczesne tramwaje bardzo pasują do tych starych wąskich uliczek. Jakoś sobie nie potrafię wyobrazić tam współczesnego dwu wagonowego super składu.

Zdjęcia ze smartfonu ....hm ...może na konkurs fotograficzny by się nie nadawały, ale 'do użytku własnego" są całkiem niezłe. Teraz smartfony mają dość dobre aparaty i muszę przyznać że też dużo korzystam z mojego, który ma dwa obiektywy.
Zakochani w Tatrach
Awatar użytkownika
Janek

-#10
Posty: 19437
Rejestracja: wt 26 kwie, 2005

Post autor: Janek »

Zakochani w Tatrach pisze:Jasne że kontynuować.
Ok, partiami. Bo dopiero zacząłem "pobróbke". To zdjęcia Filipa i Ewy, jego mamy, bo mu złożyła wizytę i była tydzień w Lizbonie. Jest tego około 2200 plików. Robota na wiele dni.

Jedna uwaga - Lizbona to bardzo stare miasto ale w roku 1755 została praktycznie zburzona przez trzęsienie ziemi i poza niewielkimi wyjątkami wszystko jest po tej dacie a więc stosunkowo młode.

Po drugie - nie jestem w stanie, poza niewielkimi wyjątkami podawać informacje co na tych zdjęciach jest bo przecież tam nie byłem.
Jestem gorszego sortu...
Awatar użytkownika
Janek

-#10
Posty: 19437
Rejestracja: wt 26 kwie, 2005

Post autor: Janek »

Niestety TinyPic przestał działać 16 września. Muszę wyszukać jakiś nowy program.
Jestem gorszego sortu...
Awatar użytkownika
Zakochani w Tatrach

-#7
Posty: 3227
Rejestracja: pn 22 paź, 2007
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Zakochani w Tatrach »

No właśnie.... pisałam o tym niedawno tu :

http://tatry.inspiration.pl/viewtopic.p ... 462#246462

Trzeba może spróbować z Fotosikiem :? ....
Zakochani w Tatrach
ODPOWIEDZ