FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pocztówka z Lizbony_1
Autor Wiadomość
Janek

Wysłany: Pią 02 Lis, 2018   Pocztówka z Lizbony_1

Nie tylko w Warszawie stawiane są słupki zapobiegające niedozwolonemu prakowaniu samochodów. Podobnie radzi sobie Lizbona:

Nie, nie byłem tam. Mój wnuk jest na Erasmusie i przesyła mi zdjęcia. Rewelacyjne miasto, warto pojechać.

Mijanka tramwajowa. W Polsce chyba takich nie ma

Tramwaje raczej niezbyt nowoczesne.
Ale nie to jest ciekawe na tym zdjęciu - te poręcze wzdłuż chodników bo są strasznie wyślizgane:

Tramwaj w graffiti? A komu to przeszkadza?

Co południowa fantazja, to południowa fantazja!

To tylko próbka - kontynuować?

MiG

Wysłany: Sob 03 Lis, 2018   Re: Pocztówka z Lizbony_1

Janek napisał/a:
Nie tylko w Warszawie stawiane są słupki zapobiegające niedozwolonemu parkowaniu samochodów. Podobnie radzi sobie Lizbona
Jeden taki wysunął ostatnio pomysł, żeby je likwidować (w Wawie a nie Lizbonie). Ale "projekt" upadł ;-)

Janek napisał/a:
Mijanka tramwajowa. W Polsce chyba takich nie ma
Faktycznie, chyba nie ma. Ale potrafię sobie wyobrazić, że przed wojną w Warszawie mogły być podobne - tramwaje kursowały wtedy po wielu wąskich ulicach, nie tylko głównymi arteriami jak teraz. Wraz z odbudową miasta zmieniono jednak mocno układ komunikacyjny (usprawniając go w jakimś stopniu).

Janek napisał/a:
Nie tyle "niezbyt nowoczesne" co zupełnie zabytkowe :D Jest to jedna z atrakcji i w pewnym sensie symbol starej Lizbony i nie sądzę, żeby ktokolwiek myślał o zmianie tego stanu rzeczy.

Janek

Wysłany: Sob 03 Lis, 2018   

Filip, jak przystaje "milenialsowi" nie wziął ze sobą porządnej lustrzanki, tylo smartfon, podobno dobrej klasy i to się odbija zdjęciach. Owszem, są ostre ale jakieś jakby za płaskie.

Ponawiam pytanie - kontynuować?

Górskich zdjęć raczej nie będzie, choć Lizbona jak Rzym, na siedmiu wzgórzach leży, ale mam fajne foty z ogrodu botanicznego (wielkością bije na łeb ten z Marakeshu, w którym byłem osobiście) no i sporo zdjęć z kapitalnego kliffu atlantyckiego, który jest niedaleko Lizbony.

Zakochani w Tatrach

Janek napisał/a:
Ponawiam pytanie - kontynuować?

Jasne że kontynuować. Nie każdy ma możliwość zwiedzać świat - z różnych względów, a on jest ciekawy i każda taka relacja pozwala go poznać - choć wirtualnie :) .

Janek napisał/a:
Tramwaj w graffiti? A komu to przeszkadza?

Mnie na przykład nie przeszkadza, ale też nie mogę napisać że mi się podoba to bazgranie po tramwajach, pociągach i ścianach. Jest okropne - szpeci a nie zdobi .
Czasem te malowidła są ładne i "normalne" - wtedy jakoś dadzą się znieść .
Na ścianie obok mojego garażu jacyś artyści namalowali sprayem dużego na całą ścianę tygryska . Nie przypomina bohomaza, więc mnie nie razi a nawet uważam, że jest wesołym elementem wśród monotonnego ciągu garażowych bram .

Janek napisał/a:

Te nienowoczesne tramwaje bardzo pasują do tych starych wąskich uliczek. Jakoś sobie nie potrafię wyobrazić tam współczesnego dwu wagonowego super składu.

Zdjęcia ze smartfonu ....hm ...może na konkurs fotograficzny by się nie nadawały, ale 'do użytku własnego" są całkiem niezłe. Teraz smartfony mają dość dobre aparaty i muszę przyznać że też dużo korzystam z mojego, który ma dwa obiektywy.

Janek

Zakochani w Tatrach napisał/a:
Jasne że kontynuować.

Ok, partiami. Bo dopiero zacząłem "pobróbke". To zdjęcia Filipa i Ewy, jego mamy, bo mu złożyła wizytę i była tydzień w Lizbonie. Jest tego około 2200 plików. Robota na wiele dni.

Jedna uwaga - Lizbona to bardzo stare miasto ale w roku 1755 została praktycznie zburzona przez trzęsienie ziemi i poza niewielkimi wyjątkami wszystko jest po tej dacie a więc stosunkowo młode.

Po drugie - nie jestem w stanie, poza niewielkimi wyjątkami podawać informacje co na tych zdjęciach jest bo przecież tam nie byłem.

Janek

Wysłany: Pon 30 Wrz, 2019   

Niestety TinyPic przestał działać 16 września. Muszę wyszukać jakiś nowy program.

Zakochani w Tatrach

Wysłany: Pon 30 Wrz, 2019   

No właśnie.... pisałam o tym niedawno tu :

http://tatry.inspiration....p=246462#246462

Trzeba może spróbować z Fotosikiem :? ....

Odpowiedz do tematu