FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
UWAGA....buractwo !!!!
Autor Wiadomość
Zakochani w Tatrach

Wysłany: Pią 21 Cze, 2013   UWAGA....buractwo !!!!

TATRY NAWIEDZIŁO BURACTWO POLSKIE

:x :x :x

luna19

Wysłany: Pią 21 Cze, 2013   

koszmar :O nie cierpie takich widoków :-(

myszoz

Wysłany: Sob 22 Cze, 2013   

Zrobiły to osoby, którym zapewne góry widok zasłaniają.

Wilczyca

Co za debile. Brak słów.

świster

Przykro na to patrzeć :(
Rozumię, że to wschodnie obejście Morskiego Oka?

Janek

Hołota była, jest i pozostanie hołotą. Niezależnie od tego gdzie manifestuje swoją obecność.

Ot jak choćby nasz rodak, pan Wróblewski, w roku 1850 w świątyni Amona w Karnaku w Egipcie -

https://picasaweb.google.com/lh/photo/DDVNXAzYR9eTn6hC9vjzV9MTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink

(lewy dolny narożnik)

W Abu Simpel jest takich napisów od cholery.

https://picasaweb.google.com/lh/photo/Fwz5LHZs38a5cZXw08vgidMTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink

Odkrywca Abu Simpel, Włoch Belzoni, też się "podpisał" na jednym posągu ale nie udało mi się tego teleobiektywem wyszukać a pilot nie wiedział gdzie jest ten napis.

Największych spustoszeń na płaskorzeźbach egipskich świątyn narobili chrześcijańscy Koptowie, którzy pracowicie skuli prawie wszystkie wizerunki i w ogóle odkryte fragmenty ciała - hieroglify i elementy dekoracyjne - rośliny, zwierzęta itp im nie przeszkadzały. Ale tobyło w VI i VII wieku n.e. Potem jeden papież nakazał to i owo domalować na freskach Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie. na szczęście potem te "dodatki" usunięto

kael

W ubiegłym roku schronisko w kościeliskiej grupa gimnazjalistów gryzda markerami po ścianie budynku chociaż nie wiele miejsca wolnego pozostało :x i nikt z otoczenia nie reaguje chociaż dookoła siedzi masa ludzi. Siedziałem najdalej, zauważyłem zareagowałem jako jedyny :-(

Nesek

kael napisał/a:
i nikt z otoczenia nie reaguje chociaż dookoła siedzi masa ludzi. Siedziałem najdalej, zauważyłem zareagowałem jako jedyny :-(

I tu jest pies pogrzebany... :-( Nikt nic widzi, nikt nic nie słyszy. Totalna znieczulica na wszystkich polach naszego życia - u mnie na osiedlu to by pobili i obrabowali człowieka, a i tak nikt by nic nie widział i nie słyszał... :-(

Przez tyle lat wydawało mi się, że hołota w góry nie dociera (albo jej śladowe ilości). Niestety, nawet i to się zmienia... :-(

Wilczyca

kael napisał/a:
W ubiegłym roku schronisko w kościeliskiej grupa gimnazjalistów gryzda markerami po ścianie budynku chociaż nie wiele miejsca wolnego pozostało :x i nikt z otoczenia nie reaguje chociaż dookoła siedzi masa ludzi. Siedziałem najdalej, zauważyłem zareagowałem jako jedyny :-(

A co na to nauczyciel i przewodnik bo gimnazjum to 13-15 lat powinni miec opiekunów

Basia Z.

Wysłany: Nie 23 Cze, 2013   

Wilczyca napisał/a:
kael napisał/a:

A co na to nauczyciel i przewodnik bo gimnazjum to 13-15 lat powinni miec opiekunów

Otóż to - to samo mi się nasunęło.
W chatce robienie napisów na ścianach kosztuje 100 zł od słowa i jest to wyraźnie napisane w cenniku.
To że w górach nie ma wandali to nie prawda.
W schroniskach górskich bardzo często nowe prycze pokrywają się napisami w stylu "bylem tu" bardzo szybko po ich wstawieniu.
Moim zdaniem obsługa powinna to sprawdzać tak jak sprawdza czy ktoś np. nie ukradł koca i karać buraków, każąc pokrywać koszty naprawy !

W zacisznej dolinie w rumuńskich górach Padisz widziałam napisany po polski sprajem na dużym kamieniu bardzo niewybredny żart na temat pewnego klubu piłkarskiego.

Janek

Cytat:
Przez tyle lat wydawało mi się, że hołota w góry nie dociera (albo jej śladowe ilości). Niestety, nawet i to się zmienia...

Przez wiele lat też ,o się to wydawało i to nawet była prawda...

Tak na marginesie tego "pisarstwa" ścianowego - opisywany wyżej Belzoni to był egiptolog z przypadku, poprzednio był m.in. siłaczem cyrkowym. A trakcie swoich wykopalisk podobno równie wiele zniszczył co i odkrył. Natomiast August Mariotte, twórca Muzeum Egipskiego w Kairze, był naukowcem całą gębą, a i on się "podpisał" w kilku grobowcach w Luksorze. Onże nasz rodak, p. Wróblewski (link do zdjęcia podany wyżej) wyrył swój podpis w Karnaku w roku 1850. To nie były czasy wakacji w Hurghadzie za 1500 zł plus wycieczka do Luksoru za 30 euro. Wtedy to była z Polski kosztowna i długa wyprawa, przepłynięcie Morza Sródziemnego statkiem i później wynajęcie feluki co by przewiozła Nilem do Luksoru. Pan Wróblewski musiał być człowiekiem majętnym i prawdopodobnie wykształconym. A jednak i on, podobnie jak trochę później Mariotte, nie widział w tym nic złego. Jak widać smarowanie na budynkach, skałach itd ma długie tradycje.

Janek

Basia Z. napisał/a:
W schroniskach górskich bardzo często nowe prycze pokrywają się napisami w stylu "bylem tu" bardzo szybko po ich wstawieniu.
Moim zdaniem obsługa powinna to sprawdzać tak jak sprawdza czy ktoś np. nie ukradł koca i karać buraków, każąc pokrywać koszty naprawy !

Basiu - prawdopodobnie nie spałaś w tzw. trumnie w Murowańcu (spaliła się). Tam na drewnianych ścianach było setki a nawet może i tysiące wyrytych napisów, w większości z lat przedwojennych (bywały daty), niektóre nawet bardzo zabawne. Osobiście żałuję, że nikt nie zrobił dokumentacji fotograficznej tego, byłby to ciekawy przyczynek do historii turystyki i taternictwa - nie przesadzam, często nazxwiska znane z tomików WHP.

krzymul

Homo sapiens zawsze lubiło malowidła skalne... już nasi praprapra...dziadowie.....
http://archeologia.re.pl/artykul/32695.html

luna19

Polak potrafi .. Moja córka wyjechala wlasnie na praktyki do Grecji, dostala pokoj i pisze mi ze "masakra!" pytam o co chodzi ... a ona mi przysyla zdjecia, cale sciany wysmarowane w napisy i to jakie? Oczywiscie same Polskie :O Wiec oni stwierdzili ze skoro w tych pokojach umieszczają praktykantow z Polski i ciagle pokoje są wysmarowane to przestali je wogole malować.. Widać Polacy tak lubią.... Pocieszyłam ją , mowie spoko widać nasi tam byli.

Zakochani w Tatrach

świster napisał/a:
Rozumię, że to wschodnie obejście Morskiego Oka?

Tak, a to drugie z Kopieńca.

Na Jurze też skały pomalowane przez idiotów, którym się wydaje, że są oryginalni w swoich wyczynach (przeważnie wyznaniach miłosnych, lub stwiedzeniach, że tu byli....jakby to kogoś obchodziło :x ) .

kael napisał/a:
Siedziałem najdalej, zauważyłem zareagowałem jako jedyny

No właśnie... w tym problem...gdyby ktoś zareagował, to może nie doszłoby do tych dewastacji :? .

Marny los byłby takiego gnojka, gdybyśmy go spotkali podczas sporządzania tych godnych politowania wypocin...
Skończyło by się wielką awanturą, i chyba dostałby w dziób od mojego małżonka (na moją zdecydowaną prośbę), a następnie przytrzymaniem go za frak i zawiadomieniem Straży Parkowej.

Taki debilizm mnie po prostu osłabia i - mimo mojego spokojnego charakteru – budzi się we mnie jakaś cholera …..

Obsesyjnie wprost nie znoszę chamstwa, prostactwa, głupoty i ciemnoty.

luna19 napisał/a:
Polak potrafi ..

Potrafi, potrafi.... pokazać się z tej dobrej strony (bo przecież nie wszyscy są debilami), jak i z tej najgorszej.

Niestety, ta druga strona (najgorsza) gruntuje opinię o nas wszystkich – i to boli najbardziej, dlatego nie mam litości nad takimi kretynami :x :x :x .

dagomar

Już kiedyś to na Forum pisałem : pierwszą rzeczą, jaką robię jadąc gdzieś, jest upewnienie się, że nie będzie tam Polaków, a jeżeli jest to w Polsce, to, że będzie to kompletna dzicz. Polacy w swej większości to małoduszne, zawistne cwaniaczki-brudaski z chamstwem dorównującym ignorancji.
W sferze wypoczynku ideałem Polaka jest głośna pijatyka w miejscu na tyle pięknym, by było co splugawić, na tyle cichym, by ryki towarzystwa i muzyka zrobiły odpowiednie wrażenie i na tyle znanym, by nawet typowy Polak-analfabeta docenił i zazdrościł

kael

Wilczyca napisał/a:
kael napisał/a:

zapewne mieli, ale gdzie byli w tym czasie ? może na piwku ? a może na drugiej ścianie zostawiali swoje inskrypcje tego nie wiem ;-) , natomiast obok było wiele osób dorosłych ale nikt chyba nie chciał widzieć co robią małolaci każdy jeden z klapkami na oczach

myszoz

dagomar napisał/a:
ideałem Polaka jest głośna pijatyka w miejscu na tyle pięknym, by było co splugawić, na tyle cichym, by ryki towarzystwa i muzyka zrobiły odpowiednie wrażenie i na tyle znanym, by nawet typowy Polak-analfabeta docenił i zazdrościł

Dobre :-(

krzymul

...dobre, bo powiedział Polak.

Nesek

krzymul - dagomar zastosował tzw. skrót myślowy :-P

Odpowiedz do tematu