FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Niedźwiedź to nie miś
Autor Wiadomość
Anda

Wysłany: Pią 17 Wrz, 2004   

sKoTi, kurcze, czy to pejzaż znad Moka ??? ;)

A misiu wyglądał tak:

:D :D :D

Hogarth

młodszy kuzyn Coralgola :))

Anda

OK, jestem już w domu, skanuję dla wszystkich zainteresowanych niedźwiedziową dokumentację :) (nawet znalazłam w albumie mały wycięty artykulik z tamtych czasów :) ). Niestety, jakość kiepska, bo fotki robione idioten-kamerą, bez zooma, no i nie w najbarzdiej krytycznej sytuacji, rzecz jasna :D

Tu zbiegowisko, kiedy szczyt obiegła fama, jakoby misiek krążył ciut niżej (miska widac w rozmiarach mikroskopijnych):

Tu misiek nieco bliżej

Tu na zbliżeniu z powyższej fotki

A tu mozna poczytać :)

Hogarth

kurde ja bym takiego misia wysadził na krupówkach i te wszystkie stonki by pouciekały w końcu z Zakopca :)

Mariusz

A ci ludzie tuż koło niedźwiedzicy tak sobie stoją jak gdyby nigdy nic, nie wyglądają na spanikowanych... :)

Hogarth

już wiem!!!!!! to nie jest niedżwiedź.. To jest atrapa!!!!!!!!!

Grace

Hogarth napisał/a:
już wiem!!!!!! to nie jest niedżwiedź.. To jest atrapa!!!!!!!!!

I to jest myśl... Można by na tym zrobic niezły biznes: jedna osoba wchodzi w krzaki i puszcza z taśmy niedźwiedzie odgłosy. Druga zaczepia turystów i sposobem konsultantek Avona proponuje im sprzęty i zestawy antyniedźwiedziowe... Do tego jakaś korzystna promocja, konkurs z nagrodami, wypelnianie kuponów, audiotele, darmowa degustacja i interesik się kręci ;-)

Czesiek

Wysłany: Sob 18 Wrz, 2004   

Cześć
Sami swoi - tak bym podpisał zdjęcie nr 2 (w śodku).
Nie widać na nich min ludzi stojących obok niedźwiadka, nie widać jakiejś paniki, nerwowych ruchów. Po prostu - wszyscy są u siebie. :)

Anda

Wysłany: Sob 18 Wrz, 2004   

Misiek rzeczywiście nie był bardzo groźny, ale to, że ci ludzie sobie tak stoją - to trochę objaw strachu i tego, że nie wiedzą, co robić - zauważcie, że próbują się zebrać instynktownie w taką większą kupę, odwracają się od kierunku, w którym szli na szczyt. Właśnie tak reagowali turyści, kiedy miśka do nich podchodziła - zbijali się w takie grupki.
Nic się wtedy strasznego nie stało, ale niedźwiedź trochę zranił w nogę jakąś dziewczynę. Założono jej opatrunek w schronisku i dała radę sama zejśc na dół.

MiG

Wysłany: Pon 20 Wrz, 2004   

Anda napisał/a:
I tu runął kolejny niedźwiedziowy stereotyp - o tym, że miśków pod żadnym pozorem nie należy karmić, jak się je spotka. Tymczasem rzucenie miśkowi kanapki to jedyny sposób, żeby odwrócić jego uwagę od turysty

W tak ekstremalnej sytuacji karmienie niedźwiedzia może być rzeczywisćie jedynym wyjściem. Jednak w każdej innej (np. jak niedźwiedź stoi sobie spokojnie 15 m od ścieżki) miśka NIE należy karmić. Dla dobra jego własnego jak i następnych turystów.

MiG

Katrinka

Wysłany: Pon 20 Wrz, 2004   

I pomyśleć, że ja sobie tak spokojnie wchodziłam na Rysy :P ...mam nadzieję, że to nie było w tym roku..a chętnych odsyłam do swojej strony, gdzie zrobiłam opis wyjazdu sierpniowego w Taterki i dodałam zdjęcia

http://www.katrin.webd.pl/katrinka/

pozdrawiam :)

Mariusz

Wysłany: Śro 06 Paź, 2004   

Tygodnik Podhalański, NR:tp39/2004 z 30 września 2004.

Kronika TOPR

(...)
Przypominamy turystom, że dzień coraz krótszy, wcześniej zapada zmrok i na szlaku można spotkać niedźwiedzie. Prawie codziennie otrzymujemy informację od turystów, że w pobliżu szlaku lub na szlaku widzieli misie. Na dodatek jest okres rykowiska jeleni. Wieczorem, porykiwania wydają się groźne. Dlatego radzimy w góry wychodzić wcześniej, by przed zmrokiem dotrzeć do celu wędrówki.

Szarotka

Wysłany: Czw 07 Paź, 2004   

Bardzo ciekawy i smutny zarazem artykuł o losie niedzwiedzi można przeczytać w 3(9) numerze Tatr.Kochamy Taterki ale tak naprawdę to ich dom,one są u siebia w domku a goście którzy do nich przyszli witają ich gumowymi kulkami... :(

MiG

Wysłany: Czw 07 Paź, 2004   

Niestety, "goście" witają je kanapkami i ogryzkami jabłek, a gumowe kulki są tylko tego konsekwencją... :(

MiG

dagomar

Wysłany: Nie 10 Paź, 2004   

Więc po co te tablice ,by misiów nie karmić ? Powiedzcie uczciwie : kto takiemu odmówi ?

mefistofeles

Wysłany: Wto 12 Wrz, 2006   

o losie jednego z synów słynnej tatrzańskiej niedźwiedzicy Magdy:

http://wiadomosci.gazeta....9.html?skad=rss

Cytat:
Od ośmiu lat w kilkumetrowej betonowej klatce wrocławskiego zoo więziony jest niedźwiedź brunatny. Hanna i Antoni Gucwińscy twierdzą, że nikt go nie chce. Nasza redakcja chętnego na misia znalazła w kilka godzin.

maris

jak można tak maltretować zwierzę jeszcze wkręcają jazdy że nikt go niechce nie wierzę że w dowolnym zoo nie ma miejsca dla niego

Szarotka

to chyba jakiś koszmarny żart!

''Antoni Gucwiński: - Mogliśmy go też wykastrować. Mógłby wtedy być na wybiegu z córkami, przytyłby i nie byłoby niebezpieczeństwa, że wyskoczy. Ale nie chcieliśmy tego robić, bo to bardzo dobry materiał genetyczny. Urodził się w naturze, byłby świetnym reproduktorem." Niech się Gucwiński -za przeproszeniem- sam..... :x

mefistofeles

ja tylko (znając ostatnią rzetelnośc GW) boję się, że nieśiwadomi temperamentu miśka panowie Schmiedel lub Eberharter zrobią z nim to samo co Gucwiński. Ale obym się mylił.

MiG

Wysłany: Wto 26 Wrz, 2006   

No to jednak Mago przetrzymał Gucwińskich:
http://wiadomosci.gazeta....00,3643660.html
Oby znalazł gdzieś lepszy dom.

Odpowiedz do tematu