FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie górskie
Autor Wiadomość
krakus

Wysłany: Pią 04 Sie, 2006   

tomtom napisał/a:
to ja bralem allianza

Jak wyjeżdżałem na mc do roboty do Norwegii to też najtaniej i na najlepszych warunkach wyszedł allianz. Zresztą OC na samochód też policzyli mi najtaniej :)
Wg kalkulatora na stronie https://turystyka.allianz.pl/globt/main/index.jsf

7 dni w Polsce - program LUX - 20zł :))
program min - 5 zł :)) ))))))

Dorian

Wysłany: Wto 08 Sie, 2006   

Ubezpieczenie od samej akcji ratowniczej to mało(choć na Słowacje wystarczy bo do polski jest kawałek) W razie urazu bez udziału ratowników np w Alpach można mieć poważny problem bez dodatkowego ubezpieczenia się aby potem udać sie do lekarza. Sam to przeżyłem ale że jestem twardy :cwaniak: poczekałem spokojnie z urazem aż wróce do polski(i też nie poszedłem odrazu do lekarza) ale jak pomyśle z perspektywy czasu to zrobiłem błąd zakładając że jade w Alpy wpinać się a nie chorować.

Szarotka

Dorian napisał/a:
ale że jestem twardy poczekałem spokojnie z urazem aż wróce do polski
:)) tiiaaaa...a światak na to "niemożliwe" :)) Wyjątkowo spokojni to byliśmy my z Adamem :P ...w tej sytuacji!!!
Dorian napisał/a:
i też nie poszedłem odrazu do lekarza
tylko trzeba było Cię zagonić :x
Dorian napisał/a:
ale jak pomyśle z perspektywy czasu to zrobiłem błąd zakładając że jade w Alpy wpinać się a nie chorować.
trza było się dodatkowo ubezpieczyć a nie podusie Mamuta kupować :P ...ale po co...."baby" się przecież nie słucha,co nie? :x

Dorian

Iwona napisał/a:
ale po co...."baby" się przecież nie słucha,co nie?

No pewnie że się nie słucha :P a bo ja wiem co by tam jakiś felczer szwajcarski wymyślił :think:

Dorian

Iwona napisał/a:
Wyjątkowo spokojni to byliśmy my z Adamem

Hehe, powiedziała "wyjątkowo spokojni" PRZEZ CAŁY WYJAZD NA MNIE RYCZELIŚCIE JAK SIĘ NIE WYRABIAŁEM Z PAKOWANIEM :x a po przyjezdzie powiedziałaś że masz wyrzuty sumienia z tego powodu :P

Szarotka

Wysłany: Śro 09 Sie, 2006   

Dorian napisał/a:
CAŁY WYJAZD NA MNIE RYCZELIŚCIE JAK SIĘ NIE WYRABIAŁEM Z PAKOWANIEM
tiiaaa i wszystko jasne :P ...z palcem,czy bez ...się nie wyrabiasz!!! :x
Dorian napisał/a:
a po przyjezdzie powiedziałaś że masz wyrzuty sumienia z tego powodu
bo "baby" mają dobre serduszka :))

Wracając do tematu jednak....uważam,że warto dokupić ubezpieczenie (do jakiegoś typowo górskiego) na tego typu przypadki jak zwykła grypa, złamanie nogi (nie w górach) itp. Koszt ok 30-40zł ...a święty spokój.

mefistofeles

w krajach Unii Europejskiej wiekszosć świadzeń zdrowotnych może pokryć nasz NFZ - trzeba tylko wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. ZTCW nie pokrywa ona jedynie transportu do kraju.

AdiK

mefistofeles napisał/a:
trzeba tylko wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego

i odstać swoje w dłuuugiej kolejce do NFZ. W ubiegłym roku przed wyjazdem na Słowację chciałem sobie coś takiego wyrobić, ale zabrałem się do tego zbyt późno i nie miałem już czasu przebijać się przez ten cały burdel w NFZ. Co gorsza, ta karta wydawana jest tylko na 2 miesiące, po tym okresie całą procedurę trzeba powtórzyć...
http://www.nfz.gov.pl/ue/...nr=6&artnr=1817

mefistofeles

AdiK - coś krecisz - karta wydawana jest na tak długo jak jestes ubezpieczony lub chyba 10 lat. Ja mam do końca września, ale to dlatego, że ubezpieczony jestem do końca września, bo do tego okresu na pewno jestem studentem. Co do stania - ja załatwiałem od ręki, czekałem 15 minut (dodam, ze dzień przed wyjazdem)

Szarotka

AdiK napisał/a:
i odstać swoje w dłuuugiej kolejce do NFZ
a to ja stanowczo dziekuję :x Więcej roboty niż to warte. Załatwiłam sobie ubezpieczenie w PZU w 15min

AdiK

mefistofeles napisał/a:
AdiK - coś krecisz

"Na jaki okres jest wydawana Europejska Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego?
Osoba wyjeżdżająca do pracy otrzymuje Kartę tylko na okres do momentu podjęcia pracy. W pozostałych przypadkach Karta wystawiana jest na 2 miesiące, licząc od końca miesiąca, za który została odprowadzona ostatnia składka na ubezpieczenie zdrowotne. Inne terminy maksymalne obowiązują dla bezrobotnych (30 dni), uczniów i studentów (do końca semestru lub roku szkolnego), emerytów (5 lat) i rencistów (na okres przyznanego świadczenia, maksymalnie 5 lat)."

mefistofeles napisał/a:
Ja mam do końca września

"studentów (do końca semestru"
mefistofeles napisał/a:
ja załatwiałem od ręki, czekałem 15 minut (dodam, ze dzień przed wyjazdem)

ja też chciałem załatwić na ostatnią chwilę i kooolllejkaaa byłaaaaa że cho, cho... ponoć tak to wygląda w okresie wakacyjnym, zresztą codziennie przejeżdżam obok gliwickiego NFZ i widzę co tam się dzieje, kolejka na kilkanaście metrów jeszcze przed otwarciem!

mefistofeles

Iwona napisał/a:
Załatwiłam sobie ubezpieczenie w PZU w 15min

Tyle, że to nie jest to samo. Najlepiej mieć jedno i drugie. Ubezpieczenie w PZU ma mase wykluczeń, dotyczy to niektórych chorób skutków których ubezpieczenie w PZU nie pokrywa. W moim przypadku EKUZ był koniecznością. Z tym, że w Toruniu kolejka była na 2 osoby.

Cytat:
"studentów (do końca semestru"

ja sie ubezpieczałem jako rencista, ale rencistajestem tak długo jak studiuję

Szarotka

mefistofeles napisał/a:
dotyczy to niektórych chorób skutków których ubezpieczenie w PZU nie pokrywa.
jakiś przykład?
Dla jasności: kupuję na wyjazdy ubezpieczenie górskie w OEAV, w PZU dokupuję na "w razie czego" -np.poślizg na skórce od banana na campie :D

mefistofeles

ubezpieczenia komercyjne wyłączają (nawet z opcji uwzględniającej choroby przewlekłe) przede wszystkim epilepsję i choroby psychiczne

diablak1223

AdiK napisał/a:
mefistofeles napisał(a):
trzeba tylko wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego
i odstać swoje w dłuuugiej kolejce do NFZ

w wawie kolejka kilku-kilkunastoosobowa. obsluga szybka. karta wydawana od reki.

przy okazji dla tych, kt by sie chcieli online w union.sk ubezpieczyc:
stawki dziennie sa nastepujece: turysta 15sk, sport 30sk, sport special 40sk. Szczegółowy opis na stronie w info "typ poistenia".

diablak1223

Poistenie nákladov na zásah Horskej záchrannej služby
POISTKA č. *********

vydaná spoločnosťou Union poisťovňa, a.s., Bajkalská 29/A, 813 60 Bratislava, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, odd Sa, vl. č. 383/B, IČO: 31322051, DIČ: 2020800353, účet. č.: 3881405/1200 vedený v UniBanke a.s., pre:

poisteného:
Meno a priezvisko : Xyz Iksinski
Rodné číslo: dd.mm.rr
Adresa - ulica, číslo: ****** */** Adresa - PSČ: *****
Adresa - mesto: Warszawa
Štátna príslušnosť: Poľsko

o uzavretí poistenia nákladov na zásah Horskej záchrannej služby za týchto podmienok:
Dátum a čas uzatvorenia poistenia: 09.08.2006
Doba poistenia - od: 11.08.2006 00:00:01 do: 17.08.2006
Územná platnosť poistenia: Slovenská republika Typ poistenia: Šport

Poistenie začína nultou hodinou dňa označeného ako začiatok poistenia (doba poistenia od:) a končí 24.hodinou dňa označeného ako koniec poistenia (doba poistenia do:), ak poistné bolo zaplatené najneskôr deň pred dňom začiatku poistenia. Za deň zaplatenia poistného sa považuje deň, kedy bolo poistné odpísané z účtu poisteného v prospech účtu Union poisťovne, a.s. Poistenie nie je možné uzavrieť so spätnou platnosťou.

Rozsah poistenia Poistná suma Poistné
Poistenie nákladov na zásah Horskej záchrannej služby 300.000 SKK 210 SKK
Poistné je jednorazové, splatné naraz dňom účinnosti tejto zmluvy.

Pre poistenie nákladov na zásah Horskej záchrannej služby platia Všeobecné poistné podmienky poistenia nákladov na zásah Horskej záchrannej služby VPPHZS/0506.

Ako postupovať v prípade poistnej udalosti:
V prípade, že sa dostanete do tiesňovej situácie (zranenie/úraz/únava s neschopnosťou ďalšej chôdze, zablúdenie a uviaznutie v ťažkom teréne, pád lavíny), bezodkladne kontaktujte:
 NON STOP dispečing Horskej záchrannej služby na tel. čísle 18 300 alebo
 tiesňové volanie integorvaného záchranného systému na tel. čísle 112 alebo
 príslušné oblastné stredisko Horskej záchrannej služby.

Vznik poistnej udalosti ohláste poisťovni Union, a.s. na ktorejkoľvek z jej pobočiek alebo sa informujte telefonicky na telefónnom čísle 0850 111 211. Pri ohlásení poistnej udalosti je potrebné poisťovni Union predložiť túto poistku, okolnosti vzniku poistnej udalosti, tlačivo "Záznam o zásahu Horskej záchrannej služby", doklad o úhrade nákladov, ak náklady boli hradené v hotovosti alebo faktúru.

Zvláštne dojednania

Ochrana osobných údajov

Poistník a poistený (ďalej len "dotknuté osoby") vyhlasujú, že boli pred uzavretím poistnej zmluvy oboznámení o podmienkach a rozsahu spracúvania poskytnutých osobných údajov a to najmä, že:
 prevádzkovateľom informačného systému je Union poisťovňa, a.s., Bajkalská 29/A, 813 60 Bratislava, Slovenská republika a sprostredkovateľom je osoba uvedená v tejto poistnej zmluve ako sprostredkovateľ,
 účelom spracúvania osobných údajov je vykonávanie poisťovacej činnosti podľa Zákona o poisťovníctve č. 95/2002 Z.z. v znení neskorších predpisov (ďalej len "zákon o poisťovníctve") a tiež ponuka produktov a s nimi súvisiacich služieb (realizovaná Unionom alebo jeho zmluvnými partnermi určenými na tento účel),
 osobné údaje, pri ktorých nie je vyznačená ich nepovinnosť, sú povinnými údajmi v zmysle zákona o poisťovníctve a Občianskeho zákonníka a ich poskytnutie je podmienkou uzavretia poistnej zmluvy,
 osobné údaje budú sprístupnené audítorom, daňovým a aj iným poradcom Unionu,
 osobné údaje budú poskytnuté:
a. osobe, ktorá koná za a v prospech Unionu v súvislosti s poskytovaním poisťovacích alebo zaisťovacích služieb, ako aj osobe, prostredníctvom ktorej osoba konajúca za a v prospech Unionu v súvislosti s poskytovaním poisťovacích alebo zaisťovacích služieb zabezpečuje výkon týchto činností pre Union, a to za predpokladu, že tieto osoby sa priamo alebo nepriamo, výslovne alebo konkludentne zaviažu ochraňovať a primerane zaobchádzať s poskytnutými osobnými údajmi,
b. osobe, ktorá zabezpečuje služby súvisiace s korešpondenciou medzi Unionom a poisteným, poistníkom alebo oprávnenými osobami,
c. asistenčnej spoločnosti EuroCross International Holding B.V., Holandské kráľovstvo,
d. osobe, ktorá koná za a v prospech Unionu v súvislosti s plnením jeho povinností alebo uplatňovaním práv vo vzťahu k poistenému a poistníkovi vyplývajúcich z platných zákonov a tejto zmluvy, a to za predpokladu, že tieto osoby sa priamo alebo nepriamo, výslovne alebo konkludentne zaviažu ochraňovať a primerane zaobchádzať s poskytnutými osobnými údajmi,
e. osobe, ktorá koná za a v prospech Unionu v súvislosti s plnením jeho povinností alebo uplatňovaním práv vo vzťahu k dotknutým osobám vyplývajúcich z platných zákonov a tejto zmluvy,
 osobné údaje nebudú zverejnené,
 krajiny cezhraničného toku sú krajiny Európskych spoločenstiev, krajiny pridružené k Európskym spoločenstvám alebo krajiny Európskeho hospodárskeho priestoru.
Práva dotknutých osôb
1. Dotknuté osoby majú právo na základe písomnej žiadosti od Unionu vyžadovať:
a. informácie o stave spracúvania svojich osobných údajov v informačnom systéme,
b. presné informácie o zdroji, z ktorého Union osobné údaje získal na spracúvanie,
c. odpis osobných údajov, ktoré sú predmetom spracúvania,
d. opravu nesprávnych, neúplných alebo neaktuálnych osobných údajov, ktoré sú predmetom spracúvania,
e. likvidáciu osobných údajov, ak bol splnený účel ich spracúvania a ak sú predmetom spracúvania úradné doklady obsahujúce osobné údaje, môže požiadať o ich vrátenie,
f. likvidáciu osobných údajov, ktoré sú predmetom spracúvania, ak došlo k porušeniu zákona.
2. Práva dotknutých osôb je možné obmedziť len podľa bodu 1 písm. d) a e), ak takéto obmedzenie vyplýva z osobitného zákona alebo jeho uplatnením by bola porušená ochrana dotknutých osôb, alebo by boli porušené práva a slobody iných osôb.
3. Dotknuté osoby na základe bezplatnej písomnej žiadosti alebo osobne, ak vec neznesie odklad, majú právo u Unionu kedykoľvek namietať
a. voči spracúvaniu osobných údajov na iné účely ako sú uvedené v tejto časti zmluvy
b. a nepodrobiť sa rozhodnutiu Unionu, ktoré by malo pre ne právne účinky alebo významný dosah, ak sa takéto rozhodnutie vydá výlučne na základe úkonov automatizovaného spracúvania osobných údajov. Dotknuté osoby majú právo žiadať Union o preskúmanie vydaného rozhodnutia metódou odlišnou od automatizovanej formy spracúvania, pričom Union je povinný žiadosti vyhovieť a to tak, že rozhodujúcu úlohu pri preskúmaní rozhodnutia budú mať dotknuté osoby. O spôsobe preskúmania a výsledku zistenia Union informuje dotknuté osoby v lehote do 30 dní od prijatia žiadosti.
4. Dotknuté osoby majú právo nesúhlasiť s rozhodnutím Unionu vykonať cezhraničný prenos osobných údajov do krajín, ktoré nie sú členmi Európskej únie a nezaručujú primeranú úroveň ich ochrany. Ak sa Union rozhodne vykonať prenos osobných údajov až po ich získaní, oznámi dôvod svojho rozhodnutia dotknutej osobe pred ich prenosom. Prenos osobných údajov je možné vykonať len po prijatí písomného súhlasu dotknutých osôb.
5. Dotknuté osoby majú právo pri podozrení, že ich osobné údaje sú spracúvané neoprávnene, podať oznámenie Úradu na ochranu osobných údajov Slovenskej republiky.
6. Ak poistený nemá spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu podľa Občianskeho zákonníka jeho práva môže uplatniť zákonný zástupca.
7. Ak niektorá z dotknutých osôb nežije, jej práva podľa zákona o ochrane osobných údajov môže uplatniť osoba blízka v zmysle Občianskeho zákonníka.
8. Dotknuté osoby majú právo požiadať o preukázanie totožnosti osoby poverenej získavaním osobných údajov.

zaplacone zawykla karta czyli 21,88 pln plus koszty przelewu
"wyglad" umowy troche sie rozjechal przy wklejaniu ;)

Szarotka

Wysłany: Nie 11 Lut, 2007   

Trochę mniej różowy wizerunek OEAV i bezproblemowego pokrywania kosztów wypadku i leczenia szpitalnego:
http://www.wspinanie.pl/f...7,274208,page=1

http://www.oeav-events.at...203%2006_PL.pdf

Dorian

Wysłany: Nie 11 Lut, 2007   

Naprawdę warte poczytania bo pewnie wiekszość z nas nie wie za co płaci w OEAV a tam jest to wyświetlone.

Szarotka

Wysłany: Pon 11 Cze, 2007   

AdiK napisał/a:
Co gorsza, ta karta wydawana jest tylko na 2 miesiące, po tym okresie całą procedurę trzeba powtórzyć...
Zgadza się. Mam jednak pytanie.We wniosku o wydanie karty trzeba wpisać kraj do którego się wybieramy.Dlaczego?Skoro karta ma ważność 2 m-ce,to w tym czasie mogę(?) odwiedzić różne kraje :think:

tomek.l

Wysłany: Pon 11 Cze, 2007   

moim zdaniem to nieistotny szczegół - strzał do statystyk

Odpowiedz do tematu