FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie górskie
Autor Wiadomość
grzes

Wysłany: Śro 26 Lip, 2006   

jezeli moglby mi ktos pomoc bede wdzieczny. Czy mozna gdzies w ZUBERCU wykupic ubezpieczenie Gorskie i ile to przypuszczalnie moze kosztowac Pozdrawiam Wszystkich milosnikow gor

tomtom

jadac glowna droga od Habovki juz w wiosce po lewej stronie masz punkt informacyjny z bardzo mila blond pania w srodku. jesli tam nie kupisz, to na pewno sie dowiesz gdzie - czyli pewnie na Zwierówce w HS.

grzes

Bardzo Ci dziekuje za porade Caly czas mysle gdzie lepiej kupic ubezpieczenie gorskie u nas czy na slowacji Nigdzie nie moge znalezc konkretnych informacji a jade po 10 sierpnia na 2 tygodnie w tatry slowackie i juz najwyzsza pora to miec W tamtym roku tez bylem i w wysokich i zachodnich tatrach ale nie rozgladalem sie za ubezpieczeniem bo nie bylo konieczne U nas pytalem w warcie niby cos takiego jest i na 14 dni kosztuje ok 40 zl ale oni sami dokladnie sie chyba nie orientuja co obejmuje takie ubezpieczenie

tomtom

na słowacji będzie zdecydowanie taniej.
warta ma mętne sformulowania.
jesli w polsce to ja bralem allianza
acz teraz tez jade i sie uzbroje na slowacji.

diablak1223

czy ktos orientuje sie, czy na przejsciu na lysej polanie jest jakis pkt informacyjny, a najlepiej taki, w kt mozna wykupic ubezpieczenie?

tomtom

wedlug stanu na 15 lipca nie ma.

kazik

dzisiaj zasięgałem rady u swojego ubezpieczyciela -Hestia -punkt na Ip w Medisonie w Gdańsku :
Opcja przy uprawianiu turystyki w Tatrach na Słowacji -koszty akcji ratowniczej , transportu itp na sumę łączna 150000zł koszt 5,10zł/dzień.
pozdrawiam

Mariusz

Wysłany: Czw 27 Lip, 2006   

grzes napisał/a:
Caly czas mysle gdzie lepiej kupic ubezpieczenie gorskie u nas czy na slowacji

tomtom napisał/a:
jesli w polsce to ja bralem allianza

Jestem właśnie w trakcie uzgadniania składki z Allianzem (akcja, śmigło, szpital) - ja się zdeklarują, wspomnę o tym.

AdiK

grzes napisał/a:
pytalem w warcie [...] ale oni sami dokladnie sie chyba nie orientuja co obejmuje takie ubezpieczenie

jeśli pytałeś w Gliwicach przy Boh. Getta Warszawskiego to rzeczywiście ... szkoda czasu...
tomtom napisał/a:
ja bralem allianza

ja też

jacek

tomtom napisał/a:
na słowacji będzie zdecydowanie taniej

wszystko OK, zgadzam się, że tu czy tam jest taniej, ale jestem ciekaw jak jest w przypadku potrzeby wykorzystania takiego ubezpieczenia wystawionego przez podmiot zagraniczny i towarzyszącym temu rozmaitym formalnościom przy późniejszym załatwianiu spraw, zwłaszcza gdy się jest już (całym i poskładanym) w Polsce.....
W moim przekonaniu lepiej jest załatwiać coś "na miejscu" niż szukać potem wiatru w polu - na Słowacji n.p.

tomtom

to jest tak
ubezpieczenie slowackie wykupujesz tylko w celu pokrycia kosztow akcji ratowniczej.
samo składanie, leczenie, etc zalatwia to:
http://www.nfz.gov.pl/ue/...tnr=5&dzialnr=6

grzes

Cos mi sie zdaje ze z tym gorskim ubezpieczenie to narazie niewiele wiadomo Napewno jest to potrzebna rzecz ale malo informacji na ten temat jest wszedzie bo to swieza sprawa POZDRAWIAM

diablak1223

Wysłany: Pią 28 Lip, 2006   

https://www.union.sk/inde...ce_hzs_edit_top

za 1 dzien 15sk (ubezpieczenie turystyczne). date urodzenia nalezy wpisywac w formacie: dd.mm.rr

Mariusz

Myślisz że osoby z zagranicy wykupując to ubezpieczenie nie będą miałby potem żadnych problemów z wyegzekwowaniem odszkodowania?

Mariusz

Niedoczytałem. Chyba można z zagranicy:
Cudzinec(v tomto prípade sa v kolonke "Rodné číslo" uvedie dátum narodenia)

Ewa dzięki za namiar. ;)

diablak1223

podziekowania naleza sie mamutowi, on zapodal linka :)

grzes

Wysłany: Pon 31 Lip, 2006   

Sorki moze jestem nadgorliwy ale ponawiam prosbe o szczegoly zakupu ubezpieczenia gorskiego W koncu jest nas na forum bardzo wielu ,miesiac wakacji (i obowiazku ubezpieczenia)juz mija ,wielu juz wrocilo i musialo sie gdzies ubezpieczyc Napiszcie gdzie na Slowacji sie ubezpieczaliscie(Zuberec,Smokowiec itp. ,moze na granicy,lub jakies ciekawe ubezpieczenie polskie)Pozdrawiam milosnikow gorskiej wedrowki ja wyruszam ok 15 na 2 tygodnie spedzac milo czas i podziwiac TATERKI

AdiK

Wysłany: Pią 04 Sie, 2006   

"TOPR-owcy radzą też, aby w razie wypadków na Słowacji, ale w bezpośrednim sąsiedztwie polskiej granicy, kontaktować się z TOPR, a poza Tatrami z GOPR, a wtedy pomoc udzielona przez polskich ratowników będzie bezpłatna. Wzywając TOPR-owców lub GOPR-owców najlepiej użyć wspólnego dla obydwu tych służb numeru alarmowego 601 100 300. Znajdując się w zasięgu nadajników słowackich sieci telefonii komórkowej należy pamiętać o poprzedzeniu go numerem kierunkowym do Polski: +48."
http://wiadomosci.onet.pl...0,686,item.html

Szarotka

Cytat:
TOPR-owcy radzą też, aby w razie wypadków na Słowacji, ale w bezpośrednim sąsiedztwie polskiej granicy, kontaktować się z TOPR, a poza Tatrami z GOPR, a wtedy pomoc udzielona przez polskich ratowników będzie bezpłatna
Eee, zamiast propagować ubezpieczanie się na górskie wyjazdy (w końcu to stosunkowo niewielka kwota) to podsuwają takie pomysły :x kurde...jak by nie znali Polaków i ich zamiłowania do wszelkich kombinacji :/

MiG

Teraz wszyscy kontuzjowani na słowackich szlakach nie będą schodzić w dół, do schronisk czy też innej "cywilizacji", tylko zasuwać na grań główną, żeby tylko ich TOPR ściągnął ;)

Odpowiedz do tematu