FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakopane - co polecacie dla 8-9 latka
Autor Wiadomość
cinas

Wysłany: Nie 08 Kwi, 2018   Zakopane - co polecacie dla 8-9 latka

Czesc,

Pytalem we wczesniejszych postach o kwatery w dobrym miejscu w Zakopanem – juz znalazlem! Teraz chcialbym Was zapytac o to, co polecilibyscie w… Zakopanem samym w sobie. Bede tam w sierpniu przez tydzien z 8 letnim (no, prawie 9-letnim) synem no I chcialbym, oprocz gor, pokazac mu jeszcze troche miasta. Na liscie rzeczy do zobaczenia na pewno znajda sie:

- cmentarz na Pęksowym Brzyzku;
- Muzeum Tatrzanskie;
- ?

I tyle z tego co pamietam z moich pobytow w Zakopanem. Ostatni raz tam bylem z gora ponad 20 lat temu.

Poleccie prosze cos, co mogloby zachwycic 8-latka oraz jego ojca ;-)

O wedrowki po gorach nie martwie sie, plan mamy ulozony na co najmniej dwukrotnie dluzszy pobyt!

Dzieki wielkie I pozdrawiam,
Marcin

kael

Wysłany: Pon 09 Kwi, 2018   

W sierpniu w Zakopanem na pewno uświadczysz tłoku i to tłok razy 10.
Co do samych atrakcji w mieście to zabrał bym młodego do centrum edukacyjnego TPN chyba tak to się nazywało. W razie niepogody termy a tak uciekał bym w góry i to skoro świt bo jak wspomniałem będzie tłoczno.

cinas

Wysłany: Pon 09 Kwi, 2018   

Dzieki wielkie!

Tlok bedzie na pewno, ale jesli tylko w sierpniu mozemy tam byc to... bedziemy mimo tloku.

Baseny termalne wygladaja super, szczegolnie Aquapark w Zakopanem. Pytanie tylko jak tam jest z tlokiem w sierpniowy niepogodny dzien...

Centrum Edukacj Przyrodniczej TPN wraz z Muzeum Tatrzanskim mysle beda na top liscie. No i cmetarz, o kotrym wspomnialem wczesniej. Hmmm, chyba w takich miejscach tloku sie nie nalezy spodziewac?

Ha, jeszcze kaplica na Jaszczurówce bedzie do pokazania mlodemu ale to pewnie po drodze do domu z jednej z wycieczek.

Mielibyscie jeszcze cos ciekawego i nieoczywistego do dodania?

Dzieki wielkie,
Marcin

Zakochani w Tatrach

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

Możesz syna zabrać na wycieczkę do słowackich Zdziar na spacer w koronach drzew. Tu coś o tym pisałam http://tatry.inspiration.pl/viewtopic.php?t=9923
Fajna sprawa, z pewnością mu się spodoba - zwłaszcza ta trampolina nad "lufą" na szczycie wieży i zjazd "rurą" na dół :)) .

Z Zakopanego do Zdziar niedaleko, a tam atrakcji dla dzieci trochę jest.

Zakochani w Tatrach

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

Dziś zajrzałam do Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN przy Rondzie Kuźnickim..... no, no - naprawdę warto tam wejść . Wystawy przyrodnicze flory i fauny tatrzańskiej w trójwymiarze, piękne, z odgłosami śpiewu ptaków oraz opowieściami o tym co widzimy. Robią wrażenie.
Sala do zajęć i zabaw edukacyjnych "na żywo" dla dzieci super . Gry sterowane ruchami rąk i inne nowoczesności z którymi ja bym sobie pewnie nie poradziła, a dzieciaki miały frajdę bezproblemową :)) .

Janek

Wysłany: Śro 11 Kwi, 2018   

Moje wnuki w wieku lat 9 były na Rysach (od słowackiej strony). Przeżyły... W tyłek należy dostawać już za młodu. Mówię poważnie.
Bo inaczej to z nich maminsynki i jeszcze gorzek tatysynki z nich będą.

Oczywiście trzeba na młodego człowieka uważać i pilnować, ale dyskretnie, musi trwać w przekonaniu, że jest partnerem.

myszoz

Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018   

Z atrakcji okołogórskich dla chłopca polecam park linowy przy ul. Piłsudskiego.
Trasy o różnym stopniu trudności, instruktorzy podpowiedzą na którą trasę sie wybrać.

Odpowiedz do tematu