Błyszcz (jak to z nim jest?)

Także o noclegach, mapach, pogodzie, literaturze...
Awatar użytkownika
meridius

-#3
Posty: 225
Rejestracja: śr 08 lut, 2006

Błyszcz (jak to z nim jest?)

Post autor: meridius »

hej, mam pytanie odnośnie wyżej wspomnianego szczytu Błyszcz :

można legalnie, normalnie wejść na niego od strony polskiej?

dz za odp.
Awatar użytkownika
meridius

-#3
Posty: 225
Rejestracja: śr 08 lut, 2006

Post autor: meridius »

gb pisze:Nie
dz

tak też myślałem :(
Awatar użytkownika
dawid91

-#4
Posty: 489
Rejestracja: pt 22 cze, 2007

Post autor: dawid91 »

gb pisze:Szlak czerwony prowadzący przez ten szczyt od Przełęczy Pyszniańskiej do Wołowca i dalej - jest szlakiem słowackim
legalnie dojde(polską stroną) do pyszniańskiej przełęczy :?
Awatar użytkownika
andy67

-#8
Posty: 9509
Rejestracja: sob 20 maja, 2006
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: andy67 »

Dla mnie sprawa jest prosta:
-poza szlakami nie chodzę.
-jest szlak to znaczy że można iść i zwisa mi to czy jest on polski czy słowacki.
-ewentualnym "nielegalnym przekroczeniem granicy" będę się martwił jak mnie kiedyś na tym strasznym przestępswie przyłapią.

Od czasu jak nie stemplują dokumentów na granicy trudno udowodnić komuś "nielegalne przekroczenie" o ile się go nie złapie na gorącym uczynku.

:)
Każdemu jego Everest...
Awatar użytkownika
mamut

-#3
Posty: 116
Rejestracja: pt 24 mar, 2006
Lokalizacja: 17°05'E 52°15'N

Post autor: mamut »

wlasnie przed oczkami mam mape expressmap taka laminowana i od Bystrego Karbu jak byk idzie niebieski szlak na Bystrą,gdzie zamierzam we wrzesniu sie wybrac-wezme dowod i jakby co mam nadzieje ze sie skonczy na pouczeniu i deportacji:-)
Marecki25

-#2
Posty: 73
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Marecki25 »

gb pisze:Mamut - zanim zaczniesz chodzić po górach, i na publicznym forum wypisywać bzdury - naucz się czytać mapy. Skąd ten niebieski szlak wiedzie?
Będzie dym :D :D
Awatar użytkownika
Smolik

-#6
Posty: 1619
Rejestracja: pn 30 lip, 2007
Lokalizacja: Podhale

Post autor: Smolik »

we wrześniu zero filanców szlak krótki,zejdziesz i wyjdziesz zanim ktokolwiek zajarzy,chyba że ci interesuje zima bez problemów zrobiłem całą grań w lecie
Awatar użytkownika
Izabela

-#7
Posty: 3578
Rejestracja: czw 27 sty, 2005

Post autor: Izabela »

we wrześniu zero filanców szlak krótki,zejdziesz i wyjdziesz zanim ktokolwiek zajarzy,
- następny do kindersztuby :D
Smolik, to jest szanujące się forum
:D
Pozdrawiam
Izabela
"skromnie przyjmować, spokojnie tracić"
staszek

-#5
Posty: 843
Rejestracja: czw 03 maja, 2007

Post autor: staszek »

Istnieje ewentualność pojścia w nocy to zaliczysz także Bystrą :D . Na grani w tamtym rejonie nie spotkasz filanca ( bo za daleko mu maszerować )
Awatar użytkownika
Mecenas

-#5
Posty: 519
Rejestracja: śr 09 sie, 2006
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Post autor: Mecenas »

tak na moje oko to nie jest problem zaliczyc te gorke. Czy koniecznie nalezy tu poruszac jakiekolwiek kwestie morlano-etyczne? Chyba nie. Jest szlak i tyle. Ze nie polski? Tu sie zgadzam z przedmowca (kilka postow wyzej). Ponadto spotkalem sie kilkoma mapkami Tatr Polskich, ktore uwzglednialy tylko szlaki po polskiej stronie, a jednoczesnie mialy zaznaczony szlak wlasnie tam... zawsze mozna zwalic na wydawce ;)
Awatar użytkownika
Lukas

-#6
Posty: 2585
Rejestracja: pt 04 maja, 2007
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Lukas »

Mecenas pisze:Chyba nie. Jest szlak i tyle. Ze nie polski? Tu sie zgadzam z przedmowca (kilka postow wyzej). Ponadto spotkalem sie kilkoma mapkami Tatr Polskich, ktore uwzglednialy tylko szlaki po polskiej stronie, a jednoczesnie mialy zaznaczony szlak wlasnie tam... zawsze mozna zwalic na wydawce
niewiedza nie zwalnia z odpowiedzoalności za złamanie przepisów.
Upadek nie jest klęską. Nisko zawieszona poprzeczka — i owszem

http://picasaweb.google.co.uk/llukasziola
http://drytooling.com.pl - serwis wspinaczki mikstowej, alpinizmu, himalaizmu
Awatar użytkownika
Smolik

-#6
Posty: 1619
Rejestracja: pn 30 lip, 2007
Lokalizacja: Podhale

Post autor: Smolik »

chcesz iść idziesz,nie chcesz nie idż,jeżeli wiesz co robisz i znasz się na tym to pdejmujesz ryzyko z wszystkimi możliwymi konsekwencjami które mogą cie spotkać i tyle.
Awatar użytkownika
Izabela

-#7
Posty: 3578
Rejestracja: czw 27 sty, 2005

Post autor: Izabela »

pdejmujesz ryzyko z wszystkimi możliwymi konsekwencjami które mogą cie spotkać i tyle.
- zycze konsekwencji :D
Awatar użytkownika
Mariusz

-#8
Posty: 5759
Rejestracja: pn 15 wrz, 2003
Lokalizacja: Marki

Post autor: Mariusz »

Panie i panowie, za parę m-cy będziem w strefie Schengen i po kłopocie - chyba że TANAP coś wymyśli, żeby zatamować polskich userów.
Jagiellonia w Tatrach

-#4
Posty: 473
Rejestracja: ndz 20 lis, 2005
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Jagiellonia w Tatrach »

Mariusz pisze:Panie i panowie, za parę m-cy będziem w strefie Schengen i po kłopocie - chyba że TANAP coś wymyśli, żeby zatamować polskich userów.
Czy w ramach tej strefy można będzie dowolnie przekraczać granicę w dowolnym miejscu, czy tylko w miejscach wyznaczonych (Rysy, Łysa Polana) ?
Ewentualną odpowiedź najlepiej poprzeć stosownym paragrafem lub chociażby doświadczeniem z przekraczania granicy w tzw. starej unii a nie własnymi dywagacjami.
Awatar użytkownika
meridius

-#3
Posty: 225
Rejestracja: śr 08 lut, 2006

Post autor: meridius »

Mecenas pisze:Ponadto spotkalem sie kilkoma mapkami Tatr Polskich, ktore uwzglednialy tylko szlaki po polskiej stronie, a jednoczesnie mialy zaznaczony szlak wlasnie tam... zawsze mozna zwalic na wydawce wink

no nie do końca... :( :
Obrazek
Obrazek
staszek

-#5
Posty: 843
Rejestracja: czw 03 maja, 2007

Post autor: staszek »

Co Ci filanc zrobi jak Cie wypatrzy , jak jego kolega Cie dorwie to bedziesz na ornakach albo na 3dniowanskim. Jak Ci udowodni nie mając Twojego zdjecia ze to TY ? Przecież schodzisz z bociana :D Blyszcz jest szczytem granicznym czyli w praktyce do linii granicznej możesz sie poruszac, ale jezeli ja swiadomie przekroczysz to jest traktowane przez SG jesli Ci udowadni swiadome dzialanie jak przestepstwo, ale jezeli udowodnisz nieswiadome przejscie to w najgorszym przypadku konczy sie na mandacie .Ale wejscie do strefy wszystko rozwiaże
Awatar użytkownika
Smolik

-#6
Posty: 1619
Rejestracja: pn 30 lip, 2007
Lokalizacja: Podhale

Post autor: Smolik »

Izabela pisze:zycze konsekwencji
a nie ładnie
Mariusz pisze:chyba że TANAP coś wymyśli, żeby zatamować polskich userów.
na pewo
"Góry są środkiem, celem jest człowiek.
Nie chodzi o to aby wejść na szczyt, robi się to,
aby stać się kimś lepszym."
Awatar użytkownika
Mecenas

-#5
Posty: 519
Rejestracja: śr 09 sie, 2006
Lokalizacja: Chełmno/Toruń

Post autor: Mecenas »

nie chodzi mi tutaj - BRON BOZE - o jakiekolwiek zachecanie do lamania prawa. Wiem, ze w jego obliczu wejscie tam i z powrotem jest taka sama "zbrodnia" jak kazde inne nielegalne przekroczenie granicy, ale chodzilo mi tylko o zauwazenie pewnego faktu... Ktorym sa wlasnie bledy/niescislosci w niektorych "przewodnikomapkach".

Nie ja jestem tutaj ustawodawca czy tez innym filancem, ale w moich oczach jest to wykroczenie duzo mniej godne potepienia niz zejscie ze szlaku.
To juz kazdego sprawa, jak postapi. Mam jednak nadzieje, ze niedlugo ten problem sie rozwiaze i juz nikt nikogo za takie - nie oszukujmy sie - bzdury nie bedzie mial zamiaru scigac.
Awatar użytkownika
meridius

-#3
Posty: 225
Rejestracja: śr 08 lut, 2006

Post autor: meridius »

meridius pisze: no nie do końca... sad :
zastanawia mnie czy od strony Wołowca są takie tablice?
ODPOWIEDZ