FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Camino
Autor Wiadomość
kilgor

Wysłany: Nie 29 Sty, 2017   Camino

Pozdrowienia z Camino de Santiago. Idziemy droga francuska. Za nami 100 km z Pampeluny. Jesteśmy w Logrono. A przed nami jeszcze 600 km marszu. Buen Camino.

Zakochani w Tatrach

Wysłany: Pon 30 Sty, 2017   

:O Widzę, że jakiś ciekawy projekt przerabiasz :) . Szlak Św. Jakuba ?

Mam nadzieję że podzielisz się z forumowiczami tym pomysłem i wrażeniami - "zajawka" bardzo interesująca , a nawet intrygująca :) .

Angie84

Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

O też sama chętnie posłucham/poczytam i pooglądam relację z tej drogi. Co prawda kilkoro znajomych przeszło drogi do Camino z różnych miejsc i Wszyscy jednogłośnie mówią , że droga trudna, ale piękna :-)

Zygmunt Skibicki

Wysłany: Pią 29 Wrz, 2017   

Angie84 napisał/a:
...kilkoro znajomych przeszło drogi do Camino z różnych miejsc...

Nie istnieje żadna "droga do Camino"!
Nic mi nie wiadomo też o miejscowości o nazwie Camino...
Słowo camino, to po hiszpańsku... droga, albo sposób.
A wszystkie camino wiodą do Santiago de Compostela. Mówi się wręcz o Camino de Santiago patrz pierwszy post wątku.
Przykładowe (nie wszystkie!) camino:

Najbardziej rozpowszechniona droga, znana u nas jako Szlak Francuski - najlepsza infrastruktura, ale i największe tłumy, a co za tym idzie mnóstwo kłopotów z noclegami:

Więcej informacji tu!

A tak przy okazji...
Są gdzieś jakieś dalsze informacje z wyprawy kilgora?

kilgor

Wysłany: Czw 01 Mar, 2018   

Zygmunt Skibicki napisał/a:
Są gdzieś jakieś dalsze informacje z wyprawy kilgora?

Mea culpa... a nawet maxima culpa :)
Camino szczęśliwie przemierzyliśmy, tak jak pisałem historyczną Drogą Francuską. Wyszliśmy 27 stycznia z Pampeluny, zaś w Santiago de Compostela zameldowaliśmy się na placu Obradoiro przed katedrą 15 lutego o 11.30.
Dystans który pokonaliśmy to 708 km, przynajmniej tyle mamy na poświadczeniu wydanym w biurze pielgrzymów przy katedrze ;-)
Mała prośba - jak wstawić zdjęcia na forum? przez moją absencję na tymże forum zapomniałem jak się to robi, a chciałbym podzielić się kilkoma wspomnieniami z Camino.
Zygmunt - na mapie zaznaczyłeś, że Droga Francuska prowadzi przez Lugo. Camino Frances omija to miasto od południa. A szkoda bo warto byłoby je zwiedzić.

Zakochani w Tatrach

Proste, łatwe, darmowe :

http://pl.tinypic.com/

Warto się zarejestrować - wtedy można przesyłać po pięć fotek naraz i nie trzeba wpisywać haseł do reklam. Idzie jak burza.

Czekam na relację :) .

Zygmunt Skibicki

kilgor napisał/a:
...na mapie zaznaczyłeś, że Droga Francuska prowadzi przez Lugo. Camino Frances omija to miasto od południa.

Ano... nie do końca! Jak się dobrze przyjrzysz, to zauważysz, że na mapce także jest ominięcie Lugo od południa. Poza tym... mapka jest w nader nikczemnej skali... A kto by to traktował inaczej niż poglądowo. Dzisiaj nawet papierowych przewodników nie warto zabierać do plecaka... Ściągasz polski opis każdego etapu na smartfona i... wszystko.
Ale... mam pytanie: nocowałeś może u ojca Romana na Monte do Gozo

Odpowiedz do tematu