najwyzsza droga w Polsce

Pasma górskie w Polsce i na świecie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mefistofeles

-#10
Posty: 17204
Rejestracja: pt 25 cze, 2004
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

najwyzsza droga w Polsce

Post autor: mefistofeles »

wlasnie - czy ktos wie moze jaka jest najwyzej polozona droga w Polsce?
Mowie o drodze calkowicie publicznej - dostepnej bez ograniczen, bo ulica na Gubalowce chyba taka nie jest.

Wg moich ustalen wypada na przelecz Krowiarki(1015?) , ale moge sie mylic.
Jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem!
Grzegorz Braun
ryb-ka

-#5
Posty: 926
Rejestracja: pn 26 lip, 2004
Lokalizacja: Wawa

Post autor: ryb-ka »

Myślałam , że droga sudecka(Międzylesie i okolice)- poprowadzona na wysokości 600 - 700 metrów, a w najwyższym punkcie wznosi się do 925 metrów nad poziom morza.

Wiem za to jaka jest najwyżej połozona droga na świecie :) :
Niedaleko Lehu (Indie) - biegnąca z Lehu do Panamiku przez przełęcz Khardong La - 5606 m n.p.m. Przełęcz jest otwarta jedynie 3 miesiące w roku.
Awatar użytkownika
Olav

-#6
Posty: 1997
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005
Lokalizacja: Zakopane / Poronin Misiagi

Post autor: Olav »

Ja sie nie zastanawiałem, tam wysoko w górah interesują mnie tylko drogi piesze, a takie o jakich tu mowa, to najlepsze są długie proste na nizinach, żeby mozna bylo wycisnąć z motoru ile fabryka dala.....
Moje Tatry
Ponad 100 km/h, trzech rywali, śmiertelne wypadki, ostre starcia, wąski tor, żądza zwycięstwa i... brak hamulców! To właśnie żużel...
artur

-#1
Posty: 28
Rejestracja: sob 30 paź, 2004

Post autor: artur »

Głodówka 1138 m n.p.m. - na drodze z Bukowiny Tatrzańskiej do Łysej Polany - to jest najwyżej położona i całkowicie publiczna droga w Polsce
Awatar użytkownika
mefistofeles

-#10
Posty: 17204
Rejestracja: pt 25 cze, 2004
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: mefistofeles »

zerkalem dzis na mape rano i tez to zauwazylem - a wiec problem rozwiazany.
Jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem!
Grzegorz Braun
Awatar użytkownika
Czesiek

-#6
Posty: 2015
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Czesiek »

artur pisze:Głodówka 1138 m n.p.m. - na drodze z Bukowiny Tatrzańskiej do Łysej Polany - to jest najwyżej położona i całkowicie publiczna droga w Polsce
To na tej drodze Olav nie zrealizujesz swoich
"fabrycznych" ;-) zamiarów. :-(
Awatar użytkownika
Olav

-#6
Posty: 1997
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005
Lokalizacja: Zakopane / Poronin Misiagi

Post autor: Olav »

Czesiek pisze:To na tej drodze Olav nie zrealizujesz swoich
"fabrycznych" zamiarów.
Podejrzewam, że zbyt kręta,ale jak pojechać trochę wolniej (a nawet trochę bardzo, jakieś 2/3) to z serpentynami itd, też może być fajna zabawa ;)
Moje Tatry
Ponad 100 km/h, trzech rywali, śmiertelne wypadki, ostre starcia, wąski tor, żądza zwycięstwa i... brak hamulców! To właśnie żużel...
Awatar użytkownika
dagomar

-#7
Posty: 4327
Rejestracja: wt 17 sie, 2004
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontakt:

Post autor: dagomar »

Jechałem kiedyś przez Wierchporoniec i Głodówkę do Bukowiny - luty ,śniegu jak cholera ,tu i ówdzie stoją pokopane samochody a ja starym Polonezem gaz do dechy ,wyprzedzanie wszystkiego i zakręty pełnym poślizgiem ,bo wiedziałem że jak się zatrzymam ,to nie ruszę z miejsca tak jak inni. Co jakiś czas tylko odgłos przebijanych zasp i już się widziałem proszącego po nocy o schronienie u jakiegoś górala. Jechałem z jakimś przygodnie spotkanym instruktorem narciarskim z Małego Cichego ,który cały czas spokojnie zapinał jakieś paski i sprzączki w czymś dziwnym ,co kupił w Zakopanem i w ogóle się nie zdziwił ,ani nawet słowem nie pochwalił ,że dojechaliśmy na miejsce . Człowiek albo miał nerwy zae stali ,albo nigdy nie jechał samochodem. Jeżdżę bardzo ostro ,ale takiej dyskoteki ,jak na tej fajnej skądinąd drodze ,nie przeżyłem ani wcześniej ,ani później.
A wszystko przez to ,że nie chciało nam się czekać w kolejce na rondzie.
ODPOWIEDZ