UWAGA....buractwo !!!!

Także o noclegach, mapach, pogodzie, literaturze...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zakochani w Tatrach

-#7
Posty: 3227
Rejestracja: pn 22 paź, 2007
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Zakochani w Tatrach »

świster pisze:Teraz? Przecież to słoneczko to pryszcz w porównaniu z wandalizmem jaki dokonano tam 115 lat temu...
Takich “aktów wandalizmu” jest w górach bardzo dużo i niestety - powstają nowe.
A co gorsza – nie ma takich mocnych żeby je powstrzymać :? .
Mimo wszystko nie można tolerować beznadziejnego bazgrania głupot po tatrzańskich skałach.


Zygmunt Skibicki pisze:W naszym kraju lepiej nie wrzucać do ogniska sztachety z kawałkiem nieoderwanej poprzeczki - mojego szkolnego kolegę wywalili za to z harcerstwa... jaszcze za głębokiej komuny!
:O :O A ja kiedyś posprzątałam z pewnego świętego miejsca w Tatrach przecudnej urody “krzyże” zbudowane z patyków powiązanych cienkimi foliowymi reklamówkami , które smętnie zwisały potargane wiatrem . “Krzyże” były pokrzywione na wszystkie strony przez tatrzańskie wichury a ich wygląd nie przypominał w niczym pierwowzoru.... za to całość wyglądała jak śmietnik.
Wprawdzie małżonek mnie oburczał że się wtrącam, ale moje poczucie estetyki tego nie zniosło :)) .
I to było nie za komuny, ale w dzisiejszych – wiadomo jakich – czasach.
Zakochani w Tatrach
Awatar użytkownika
Zygmunt Skibicki

-#7
Posty: 4030
Rejestracja: ndz 31 gru, 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Zygmunt Skibicki »

Czasy i poglądy zmieniają się obecnie znacznie szybciej niż postępująca za nimi świadomość oraz kultura zwłaszcza... gawiedzi. Zresztą... tak było w historii ludzkości... zawsze i nie tylko dotyczyło to tak zwanego pospólstwa...

Już coś o tym pisałem - tu!

Do dziś można w Muzeum Podróżników im. T.Halika w Toruniu (Franciszkańska 9/11 - jak by się ktoś pytał!) oglądać poza pięknym zbiorem wspaniałych okazów etnograficznych także ogromną kolekcję kluczy do pokoi hotelowych z całego świata, które Halik i Dzikowska... "kolekcjonowali zapominając"... oddać przy wyjazdach - tys cósi... marno sprawa.

Ale... tłumokowi za to słoneczko to tak na wszelki wypadek, co by zapamiętał... ryja bym obił.
Z chamstwem nie da się walczyć przy pomocy argumentów innych niż dla chama zrozumiałe.

Tu z kolei kojarzy mi się przepiękne wspomnienie Zbigniewa Wodeckiego o jego ponoć dość krewkim ojcu. Za którymś razem, gdy wymierzał ojcowską karę, rzekł mu:
- Jak chama z rana w pysk nie strzelisz, cały dzień głupi chodzi!
Zaiste... jest to fornalska sentencja, ale... skuteczna!
Wszystko, co tu piszę ma domyślną klauzulę "moim zdaniem" i nikogo to do niczego nie obliguje, ale i nie... upoważnia.
Mundek
www.turystyka.skibicki.pl
Awatar użytkownika
Zakochani w Tatrach

-#7
Posty: 3227
Rejestracja: pn 22 paź, 2007
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Zakochani w Tatrach »

Buractwo w Tatrach nadal kwitnie …. i oszustwo też :x :x :x .

Facebookowa hołota zostawia ślady swojego bezmózgowia na tatrzańskich skałach.
Nie napiszę czego życzę takim debilom, bo mi nie wypada - ale można się domyślać że NIE SĄ to życzenia "wszystkiego najlepszego".

Obrazek

Obrazek


A ten, kto zezwolił na budowę tego ohydztwa pod Antałówką powinien z pierdla nie wyjść. Zresztą nie tylko tego.

Obrazek

Kilka razy się zdenerwowałam w czasie ostatniego pobytu w Zakopanem … przechodząc na festiwalowe występy koło tego betonowego bunkra, na szlakach - a nawet na poniższym parkingu obok Doliny Kościeliskiej.

Obrazek

Jak widać na tablicy wypisane wielkim kobyłami – parking 10 zł.
Młody parkingowy przy ulicy szerokim gestem zaprasza. Ponieważ ostatnio tylko tam stawałam (faktycznie za 10 zł) i tym razem wjechałam żeby zostawić auto.
Podaję szanownemu panu 10 zł a on z uśmiechem mówi, że tyle kosztują dwie godziny, a cały dzień – 20 zł .
Poczułam się jak by mi ktoś dał w twarz i z wielkim trudem opanowałam rękę i chęć natychmiastowego oddania “pięknym za nadobne” .
Nie lubię jak ktoś mnie traktuje jak półgłówka, więc pan dowiedział się że jest to oszustwo i to w dodatku bezczelne , po czym popisał się dalszym ciągiem bezczelności mówiąc, że tablica owszem jest, ale jest też na budce wywieszony cennik .
Z tego wynika, że należy po wjeździe zatrzymać się , wyjść z samochodu, poszukać cennika – bo nie był umieszczony w miejscu widocznym - poczytać i zadecydować . Można sobie wyobrazić kolejkę samochodów i czytających kierowców blokujących wjazd od ulicy. Jednym słowem gadka cwaniaka do mądrego inaczej.
Stanęło na tym, że łaskawie opuścił cenę do 15 zł i uważam że było to działanie zamierzone – kto się nie upomniał bulił 20, a jak napyskował obniżono mu na 15 zł. W ten sposób na nabranych kierowcach i tak 5 lub 10 zł do przodu.
Posesja wcześniej po tej samej stronie ulicy, przy Karczmie parking faktycznie kosztuje 10 zł. ale minęłam go i pojechałam na "swój" . Tak wyszłam na wierności i zasadach :)) .
Ponieważ parkingi wokół były już zapchane zostawiłam auto - po raz ostatni. Więcej moje koło tam nie postanie.
A tak nawiasem gdy wychodziłam, obeszłam budkę naokoło i żadnego cennika nie było.

Kiedy następnego dnia jechaliśmy do Chochołowskiej i jak zwykle “zapraszał” przejeżdżające samochody – w tym nasz – pokazałam mu to, na co sobie swoją bezczelnością zapracował i solennie zasłużył.

Proponuję omijać ten parking szerokim łukiem .
Ponoć jest tam nowy właściciel - cwaniak traktujący turystów jak ciemną masę , którą można bezkarnie i bezczelnie oszukiwać.

Żeby było jasne – nie chodzi tu o te 20 zł. bo na Palenicy płacę 25 i nie robię z tego problemu – ale o sam ohydny sposób postępowania pana właściciela i parkingowych .
Zakochani w Tatrach
świster

-#6
Posty: 1981
Rejestracja: śr 05 mar, 2008

Post autor: świster »

Zakochani w Tatrach pisze:A ten, kto zezwolił na budowę tego ohydztwa pod Antałówką powinien z pierdla nie wyjść. Zresztą nie tylko tego.
Przejeżdzałem ostatnio kilka razy "Balzerem" i się zastaniawiałem co to powstał obok Nosalu - jakieś "szklane domy". Witkacy się w grobie przewraca.
No cóż - Zakopane - miasto gdzie prawo budowlane omija się przy pomocy znajomych lub grubego portfela.

Na tym parkingu w Kirach często stawałem, nawet za darmo gdy przyjeżdżałem o jakiejść dzikiej porze czyli 4 nad ranem. To się gość wycwanił. :-(
Awatar użytkownika
Zygmunt Skibicki

-#7
Posty: 4030
Rejestracja: ndz 31 gru, 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Zygmunt Skibicki »

wp.pl pisze: źródło - https://wiadomosci.wp.pl/krzyz-z-giewon ... 341935233a

Krzyż z Giewontu nie zostanie wypożyczony. "Kościelna fundacja chciała uczcić niepodległość"
Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego nie zgodziły się na wypożyczenie krzyża, który stoi na Giewoncie. Do TPN wpłynęło oficjalne zapytanie, a RMF FM podaje, że chodzi o jedną z fundacji kościelnych, która chciała krzyż na swoich obchodach 100-lecia niepodległości.
Krzyż w 2007 r. został wpisany do rejestru zabytków woj. małopolskiego

Pismo z pytaniem o możliwość wypożyczenia krzyża dotarło do TPN niedawno. Choć dyrektor parku przyzwyczajony jest do nietypowych wniosków (turyści chcieli już m.in usunięcia drzew psujących widok i strumienia, bo zalewa szlak), to tym razem mocno się zdziwił.

- Taki wniosek spłynął do nas na piśmie w związku z pewną imprezą organizowaną w naszym kraju. Nie mogę ujawnić, oczywiście, danych wnioskodawcy - mówi w rozmowie z RMF FM Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN.

- Odmówiliśmy, uzasadniając to tym, że trzeba by go wypożyczyć razem z Giewontem - dodaje.

Stacja ustaliła, że chodzi o fundację związaną z Kościołem. Jej działacze chcieli przetransportować krzyż z Tatr na uroczystość obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Od ponad dekady to zabytek

Krzyż został postawiony na Giewoncie w sierpniu 1901 r. na pamiątkę 1900. rocznicy urodzin Jezusa Chrystusa.

Konstrukcja ma 17,5 m wysokości (z tego 2,5 m znajduje się w skale), składa się z ok. 400 elementów o łącznej wadze niemal 2 t. Krzyż w 2007 r. został wpisany do rejestru zabytków województwa małopolskiego.
Wszystko, co tu piszę ma domyślną klauzulę "moim zdaniem" i nikogo to do niczego nie obliguje, ale i nie... upoważnia.
Mundek
www.turystyka.skibicki.pl
Awatar użytkownika
Zakochani w Tatrach

-#7
Posty: 3227
Rejestracja: pn 22 paź, 2007
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Zakochani w Tatrach »

Szkoda że dyrektor TPN nie może ujawnić danych wnioskodawcy .
Przypuszczam że na taki "odważny" pomysł mógł wpaść tylko ktoś BARDZO WAŻNY .
Tylko patrzeć jak będzie interwencja u Premiera, Prezydenta a może nawet na Nowogrodzkiej i kto wie czy nie dostanie - może nawet z całym Giewontem :))
Są tacy którym się nie odmawia.
Brak słów.

Pod właściwym tematem umieściłeś tą wiadomość :)) .
Zakochani w Tatrach
Awatar użytkownika
Zygmunt Skibicki

-#7
Posty: 4030
Rejestracja: ndz 31 gru, 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Zygmunt Skibicki »

Zakochani w Tatrach pisze:Pod właściwym tematem umieściłeś tą wiadomość :)) .
Dziękuję, to to było w tym poście najtrudniejsze: gdzie to wsadzić...?
Zakochani w Tatrach pisze:Są tacy którym się nie odmawia.
Brak słów.
Niech sobie wypożyczą najważniejszą ikonę od abp'a Depo. Wśród hierarchii KK poza Trójcą Przenajświętszą i NMP najważniejsze są... dewoty.
Wszystko, co tu piszę ma domyślną klauzulę "moim zdaniem" i nikogo to do niczego nie obliguje, ale i nie... upoważnia.
Mundek
www.turystyka.skibicki.pl
Awatar użytkownika
kael

-#4
Posty: 317
Rejestracja: śr 22 kwie, 2009
Lokalizacja: Ziemia Chełmińska

Post autor: kael »

Zygmunt Skibicki pisze:
wp.pl pisze: źródło - https://wiadomosci.wp.pl/krzyz-z-giewon ... 341935233a


. Jej działacze chcieli przetransportować krzyż z Tatr na uroczystość obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Na początku myślałem, że to temat z 1 kwietnia. :D
O z grozo, co jeszcze ...
"....The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. ..."
ODPOWIEDZ