UWAGA....buractwo !!!!

Także o noclegach, mapach, pogodzie, literaturze...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzymul

Post autor: krzymul »

Czyli uważasz,że szeregowy miłośnik Tatr idący z dajmy na to dzieckiem w pewnym momencie pomyśli : a co tam,jeb.. sobie śląsk wrocław w Roztoce ?
Nie, nie uważam tak,... chociaż wykluczyć nie można.
Pozdrawiam.
Brudas bez łazienki z wychodkiem za stodołą.
Awatar użytkownika
Janek

Post autor: Janek »

Nihil novi sub sole - już w starożytnym Rzymie na murach bazgrano rozmaite głupoty. Niektóre się zachowały i dzisiaj są czcigodnymi zabytkami i kto wie, może nawet tematem prac doktorskich.
Jestem gorszego sortu...
Awatar użytkownika
andy67

Post autor: andy67 »

W zeszłym roku jakieś prymitywne wyznania miłości zauważyłem na podejściu pod próg Czarnego Stawu Gąsienicowego, może to ten sam "zakochany" co i gdzie indziej?

Wielka jest siła uczucia :D

Ale mówiąc poważniej boję się swojej reakcji gdybym akurat spotkał takiego delikwenta w trakcie "pracy".
Każdemu jego Everest...
Awatar użytkownika
Zakochani w Tatrach

Post autor: Zakochani w Tatrach »

http://24tp.pl/?mod=news&strona=1&id=28704

Nie widzę innego tematu dla tej wiadomości na przykład kolejnego buractwa - tym razem słowackich posłów.
Można wpaść w depresję po takiej informacji :x.
Zakochani w Tatrach
Awatar użytkownika
luna19

Kontakt:

Post autor: luna19 »

Zakochani w Tatrach pisze:http://24tp.pl/?mod=news&strona=1&id=28704

Nie widzę innego tematu dla tej wiadomości na przykład kolejnego buractwa - tym razem słowackich posłów.
Można wpaść w depresję po takiej informacji :x.

brak słów ..
ǝןz oןʎq ǝıu ıɯ ʎq ıɯɐbou ʎɹọb op oןǝuɐʇs ǝıɔʎz
Lady Wagabunda

Kontakt:

Kłódki

Post autor: Lady Wagabunda »

Napisy swoją drogą, ale ostatnio widziałam w internecie zdjęcia przedstawiające inną durną (a w dodatku niebezpieczną) zabawę. Jakaś para, chyba żeby na wieki wieków przypieczętować łączące ich uczucie, powiesiła kłódkę na łańcuchu, chyba gdzieś na Orlej... Wyobraźcie sobie cały łańcuch takich kłódek. Zgroza :cwaniak:
Awatar użytkownika
Zygmunt Skibicki

Kontakt:

Post autor: Zygmunt Skibicki »

A mnie opowiadała ongiś Elżbieta Dzikowska, że Tony Halik od początków swych wędrówek miał głęboko zakorzenionego dosłownie fisia na punkcie zostawiania wszędzie w świecie takich napisów: "Tu byłem - Tony Halik" - wyrzynał na drzewach, malował na skałach, murach... Ponoć nawet podróżując później wraz z nią nie zaniechał tego procederu, choć w końcu udawało się go przekonać do zdecydowanego zmniejszenia ilości tych "autografów"...
To oczywiście nie jest jakiekolwiek poparcie dla "znakowania" Tatr czy czegokolwiek innego własną potrzebą wzmocnienia marnego ego, a jedynie dowód, że bezmóżdże może dotknąć każdego... prawie.
W wielu dziedzinach Tony Halik jest nadal wspaniałym wzorcem do naśladowania, ale w tej sprawie... na pewno nie.
Ostatnio zmieniony sob 16 sty, 2016 przez Zygmunt Skibicki, łącznie zmieniany 4 razy.
Wszystko, co tu piszę ma domyślną klauzulę "moim zdaniem" i nikogo to do niczego nie obliguje, ale i nie... upoważnia.
Mundek
www.turystyka.skibicki.pl
Awatar użytkownika
krzymul

Post autor: krzymul »

gb pisze:Kilkanaście dni temu widziałem - chyba cztery, lub pięć - "kłódek pamięci" przypiętych do pozostałości metalowych na szczycie Beskidu... Zgłosiłem Bogusi całą sprawę, mam nadzieję, że jak tylko pogoda pozwoli - znikną.
Bogusia olała temat, nie zniknęły.
Pozdrawiam.
Brudas bez łazienki z wychodkiem za stodołą.
Awatar użytkownika
Zakochani w Tatrach

Bez komentarza :x

Obrazek

Obrazek

:x :x
Zakochani w Tatrach
Awatar użytkownika
Zygmunt Skibicki

Kontakt:

Buractwo bez wątpienia, ale ja w takich sytuacjach zjadowiony na maksa robię fotki i to raczej z twarzami niż plecami, a zaraz potem dzwonię.
No... zgadnijcie, dokąd dzwonię?

Proste... cytuję:
strona TPN pisze:Straż Parku: (+48) 18 20 23 280 lub (+48) 695 408 097 (Komendant Straży Parku - Edward Wlazło)
Byli tu tacy, którzy uważali, że to jest kablowanie. Na pewno nadal są tego zdania... buraki.
Wszystko, co tu piszę ma domyślną klauzulę "moim zdaniem" i nikogo to do niczego nie obliguje, ale i nie... upoważnia.
Mundek
Awatar użytkownika
Zakochani w Tatrach

Nie mogłam zrobić ich z przodu, bo musiałabym obejść polanę aż do szałasów … przecież nie mogłam iść po krokusach jak te buraki. Zdjęcie robione dużym zoomem z góry, ze ścieżki między kapliczką a schroniskiem. Zresztą za moment podszedł do nich strażnik Parku i wyprosił ich grzecznie (moim zdaniem stanowczo za grzecznie) z tego miejsca. Gdyby nie to – z pewnością też bym zadzwoniła. Mam numer w telefonie do TOPR i Straży Parku, bo kiedyś dzwoniłam jak zauważyłam z Trzydniowiańskiego dym w lesie.
Zakochani w Tatrach
Awatar użytkownika
Basia Z.

Kontakt:

Post autor: Basia Z. »

Zakochani w Tatrach pisze:Nie mogłam zrobić ich z przodu, bo musiałabym obejść polanę aż do szałasów … przecież nie mogłam iść po krokusach jak te buraki. Zdjęcie robione dużym zoomem z góry, ze ścieżki między kapliczką a schroniskiem. Zresztą za moment podszedł do nich strażnik Parku i wyprosił ich grzecznie (moim zdaniem stanowczo za grzecznie) z tego miejsca. Gdyby nie to – z pewnością też bym zadzwoniła. Mam numer w telefonie do TOPR i Straży Parku, bo kiedyś dzwoniłam jak zauważyłam z Trzydniowiańskiego dym w lesie.
To się powtarza chyba co roku, mam prawie identyczne zdjęcia sprzed dwóch lat.

A potem na Facebooku napisałam do mnie jakaś bardzo oburzona pani, która była oburzona tym, że zrobiłam zdjęcie jej dziecku jak biega po kwiatkach.
Zignorowałam.

Poza wszystkim to krokusy są lekko trujące, więc pozwalanie dziecku na zrywanie ich może samemu dziecku zaszkodzić.

Chodziło o to zdjęcie:

Obrazek

A tutaj całość, bo mnie już to maksymalnie wkurzyło:

https://picasaweb.google.com/1101440235 ... ieIKrokusy#

Podpisy są dorobione bezpośrednio po powrocie, nie teraz.

Osobiście jadę tam (służbowo, z wycieczką) w najbliższą niedzielę.
Ubiorę się w kurtkę przewodnicką, z "blachą" (chociaż bardzo rzadko używam) i będę ludziom zwracać uwagę.
Najlepszy na świecie kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/
świster

Post autor: świster »

Zakochani w Tatrach pisze:Mam numer w telefonie do TOPR i Straży Parku, bo kiedyś dzwoniłam jak zauważyłam z Trzydniowiańskiego dym w lesie.
I pewnie się okazało, że to drwale palą ognisko i się wódeczką dodatkowo rozgrzewają?
Kilka takich pozostałości po ogniskach i butelkach znalazłem w okolicy.
Np w okolicy Małego Kopieńca - to ta górka powyżej Wielkiego Kopienca.
https://picasaweb.google.com/1101440235 ... 6644472882
A jeszcze kilka lat temu był tam las, a Wy tu płaczecie nad krokusami, które mimo, że zdeptane i tak zakwitną za rok.

Ps. nie wiem dlaczego nie widzę zdjęć ZwT, a Gb i Basi widzę :think:
Awatar użytkownika
Zakochani w Tatrach

świster pisze: I pewnie się okazało, że to drwale palą ognisko i się wódeczką dodatkowo rozgrzewają
Faktycznie, ktoś tam palił gałęzie dość ostro, bo dym był duży. Na miejsce pojechała Straż Parkowa, nakazała wygasić palenisko i wlepiła im mandat , ponieważ tam absolutnie tego robić nie wolno.
Wiem to, bo po zakończonej akcji zadzwonili do mnie z tą informacją.
Basia Z. pisze:To się powtarza chyba co roku, mam prawie identyczne zdjęcia sprzed dwóch lat.
Ja nie lubię robić tego rodzaju zdjęć, bo potem jak przeglądam w domu, to się denerwuję od nowa.
Takie ciemniactwo i bezmózgowie doprowadza mnie do szału i skoków ciśnienia do poziomu niebezpiecznego dla zdrowia a może i życia :? .

Ten widok ukoił trochę moje nerwy - zwłaszcza że kolana tym razem nie uszkodziłam :D .

Obrazek
Zakochani w Tatrach
Awatar użytkownika
Zygmunt Skibicki

Kontakt:

A tak swoją drogą... fotografowanie kwitnących krokusów jest pokusą, której trudno się oprzeć. Sam mam "na koncie" sporo takich zdjęć, ale ile "gimnastyki" musiałem wykonać, by żadnego kwiatka nie podeptać, to już zostawię dla siebie. Jest i inna kwestia: wcale nie mam pewności, że unikając podeptania krokusów, nie podeptałem czegoś równie, a może nawet bardziej cennego.
Reasumując: tylko duży zoom oraz statyw i robić zdjęcia ze szlaku!
Natomiast biwakowanie poza szlakiem jest w Parkach Narodowych dozwolone a nawet palenie ognisk, ale wyłącznie dla ratowania życia ludzkiego, choćby własnego. Innych wyjątków nie znam - może to i dobrze.
Mundek
Barbara87

Post autor: Barbara87 »

Mnie za każdym razem okropnie boli, gdy widzę całe dywany podeptanych krakusów.. Kiedyś zwróciłam uwagę jednej pani, to powiedziała, żebym "wskazała jej inną drogę w takim razie"..Ręce opadły :-(
Awatar użytkownika
andy67

Post autor: andy67 »

Barbara87 pisze:Mnie za każdym razem okropnie boli, gdy widzę (...) podeptanych krakusów..
A warszawiaków lub gdańszczan? ;)
Każdemu jego Everest...
Awatar użytkownika
Zakochani w Tatrach

http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... z-41458978

Co za kretyńska hołota pęta się teraz po Tatrach :x :x :x
Zakochani w Tatrach
świster

Post autor: świster »

Zakochani w Tatrach pisze:http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... z-41458978

Co za kretyńska hołota pęta się teraz po Tatrach :x :x :x
Teraz? Przecież to słoneczko to pryszcz w porównaniu z wandalizmem jaki dokonano tam 115 lat temu...
Awatar użytkownika
Zygmunt Skibicki

Kontakt:

świster pisze:Przecież to słoneczko to pryszcz w porównaniu z wandalizmem jaki dokonano tam 115 lat temu...
Napisano i opublikowano na ten temat mnóstwo poważnych artykułów, a tęgie głowy je napisały.
W naszym kraju lepiej nie wrzucać do ogniska sztachety z kawałkiem nieoderwanej poprzeczki - mojego szkolnego kolegę wywalili za to z harcerstwa... jaszcze za głębokiej komuny!
Mundek
ODPOWIEDZ