Kolejny z cyklu 14 największych --> Bradavica

Wspomnienia z pobytu w górach, relacje, plany wyjazdów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
raffi79

-#2
Posty: 60
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2010
Lokalizacja: Małopolska

Kolejny z cyklu 14 największych --> Bradavica

Post autor: raffi79 »

Zakopane godzina 4 rano zbiórka ja, Łukasz, Marcin, Grzesiek, Bogdan i Kuba jedziemy do Tatrzańskiej Polanki wejść na 11 szczyt Korony Tatr- Staroleśny.

Godzina 5 jesteśmy na parkingu w Polance i czekamy na transport do Śląskiego Domu po co tracić czas i siły na 9km podchodzenia.
Kilka grup czeka na wyjazd wszyscy pewnie na Gerlach idą.
Tatry w chmurach nie napawa to optymizmem jak narazie.
Po 15 minutach jesteśmy w Śląskim Domu, ruch jak w południe na jarmarku.

Wyruszamy w kierunku Wyżniego Wielickiego Ogrodu. Idzie się bardzo dobrze.
Dochodzimy do Wielickiego Ogrodu i odbijamy z szlaku w prawo. Ścieżką do góry na prawo od Kwietnikowego Żlebu.

Obrazek


Po trawkach i głazach do góry do Kwietnikowego mijamy potoczek płynący żlebem i dochodzimy do Kwietnikowego Kotła.

Obrazek


Obrazek


Przerwa.

Obrazek


Teraz trzeba odnaleźć VII ramie i kierować się nim do góry. Kopczyki trochę pomagają.

Obrazek


Idziemy chmury wirują na grani co chwile odsłaniając słońce.
Po głazach do góry i góry.


Obrazek


Dochodzimy do Podufałej Przełączki i czytamy co dalej. W błąd wprowadza mnie kopczyk i zamiast iść w lewo poszedłem prosto i jak sie okazuje zamiast iśc w kierunku Staroleśnego weszliśmy na Rogata Turnie. Ale jest plus mamy kolejny szczyt dodatkowo.

Obrazek
Rogata Turnia tam byliśmy.

Schodzimy w to samo miejsce co błąd popełniłem. Marcin z Łukaszem poszli już prawidłową ścieżka w kierunku Kwietnikowej Przełączki. Znowu kombinacje 2 drogi prosto do góry łatwo albo 20m kominem... trudny wybór.

Obrazek


Obrazek


Z Kwietnikowej Przełączki po sypiącymi się kamieniami wchodzimy na Klimkowe Wrótka. Po kilku minutach jesteśmy na przełączce i odsłania się na widok na Klimkowy Żleb,

Obrazek


jeszcze parę minut i jesteśmy na Tajbrowej Turni wsch wierzchołku. Godz 9.30 przerwa i sesja fotograficzna pogoda nie rozpieszcza chmury co chwile zasłaniają szczyty.

Obrazek
Grupa na wierzchołku

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Wpis do książki. Kolejny plan aby przejść w kierunku Małej Wysokiej. Pogoda pogarsza się zaczynają się tworzyć chmury burzowe więc z planu rezygnujemy. Wchodzimy na główny wierzchołek Klimkową Turnię. Po chwili zaczynamy schodzić ta sama drogą.

Obrazek

Obrazek


Na Podufałej Przełączce pomysł nowy wejść na Podufała Turnię tak też robimy. Schodząc mniejsza turniczka więc i na nią trzeba wejść.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Po 1h bawienia się wchodzenie i schodzenie trzeba wracać na dół.


Obrazek


Schodzimy powoli bo co chwile kamienie się obsuwają na dół. Odsłania się widok na Gerlach, pogoda zamiast sie pogorszyć poprawia się więc zrobiła nas w balona.
Co raz to niżej jesteśmy ludzi dużo na szlaku. Nie daleko końca ścieżki , stoi jakiś facet podobny do jaskiniowca.

Obrazek


STOOOOOOOP Rozumiecie po słowacku. Ja nie po polsku :) A szczerze to rozumie trochę.
Poprosim dokumenty do wspinania. No popatrz jeszcze tego brakowało...
Ależ prosim bardzo. Pokazałem mu legitkę KW, Bogdan to samo. Pozostali nie zdążyli :)
Wielce szanowny pan a to jedna grupa. Tak jedna, dobrze to już nie szukajcie. Wszystko w porządku. Po 2 minutach rozmowy z panem z TANAP idziemy w kierunku Śląskiego Domu.

Po 13 dochodzimy i szlakiem w dół do samochodu.

14.30 koniec wycieczki

:D
http://picasaweb.google.pl/raffi79
Korona Tatr, Szlaki Turystyczne, Nieznakowane, Narciarstwo , Meteorologia
Kurs na Przewodnika Tatrzańskiego
Awatar użytkownika
myszoz

-#5
Posty: 851
Rejestracja: ndz 11 sty, 2009
Lokalizacja: Pułtusk

Post autor: myszoz »

Wspaniale się ogląda i czyta Twoje relacje. Najbardziej podoba mi się jednak nieopisana panorama, ta przed książką. Co na niej widać? :)
Lukasz_

-#1
Posty: 12
Rejestracja: pt 27 sie, 2010

Post autor: Lukasz_ »

Dolinę Sławkowską.
Awatar użytkownika
raffi79

-#2
Posty: 60
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2010
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: raffi79 »

myszoz pisze:Wspaniale się ogląda i czyta Twoje relacje

Dziękuję :D
http://picasaweb.google.pl/raffi79
Korona Tatr, Szlaki Turystyczne, Nieznakowane, Narciarstwo , Meteorologia
Kurs na Przewodnika Tatrzańskiego
aska

-#4
Posty: 408
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2003
Lokalizacja: Otwock

Post autor: aska »

O rany, to wy też tam byli :D a myślałam, że to mało chodliwa góra ;)
Awatar użytkownika
Janek

-#10
Posty: 19437
Rejestracja: wt 26 kwie, 2005

Post autor: Janek »

Staroleśna, Synu, Staroleśna. Zwłaszcza, że Bradavica to w bezpośrednim przełożeniu CYCKOWNICA :P
Jestem gorszego sortu...
ODPOWIEDZ