FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypad na Rysy - pomocy
Autor Wiadomość
stereoid

Wysłany: Wto 12 Cze, 2012   Wypad na Rysy - pomocy

Hej,
Planujemy wypad na Rysy - nocleg w schronisku w dolinie 5ciu stawów albo pod morskim okiem i potem na Rysy i takie pytanko bo nie mamy pomysłu co dalej - w ile godzin idzie się z rysów do schroniska na murowańcu? albo znacie jakies inne schronisko do którego moglibyśmy dojść z rysów, przespać się i wrócić do zakopca następnego dnia?
Pozdrawiam

krzymul

Wysłany: Wto 12 Cze, 2012   

stereoid napisał/a:
albo pod morskim okiem

nad Morskim Okiem.

stereoid napisał/a:
albo znacie jakies inne schronisko do którego moglibyśmy dojść z rysów, przespać się i wrócić do zakopca następnego dnia?

Popradskie Pleso, warto przejść na Słowację.

grumblers

Wysłany: Śro 13 Cze, 2012   Re: Wypad na Rysy - pomocy

stereoid napisał/a:
Hej,
Planujemy wypad na Rysy - nocleg w schronisku w dolinie 5ciu stawów albo pod morskim okiem i potem na Rysy i takie pytanko bo nie mamy pomysłu co dalej - w ile godzin idzie się z rysów do schroniska na murowańcu? albo znacie jakies inne schronisko do którego moglibyśmy dojść z rysów, przespać się i wrócić do zakopca następnego dnia?
Pozdrawiam

Skoro nie masz tak podstawowej wiedzy to — moim zdaniem — nie powinieneś w ogóle teraz wybierać się na Rysy...

andy67

Wysłany: Śro 13 Cze, 2012   Re: Wypad na Rysy - pomocy

stereoid napisał/a:
Hej,
Pozdrawiam

Jeżeli chodzisz tak szybko jak piszesz to nawet do Chochołowskiej dasz radę z Rysow zejść. :D

Ale jeśli nie to najpierw spójrz na zwykłą turystyczną mapę - jest tam przeważnie takie coś jak średni/przeciętny czas przejścia danego odcinka. I to już jakieś pojęcie daje.

stereoid

Wysłany: Śro 13 Cze, 2012   

gb napisał/a:
Teraz ogólnie dostępne są przewodniki dla myślących inaczej. Nabądź - przeczytaj...
gb 8)

grumblers napisał/a:
Skoro nie masz tak podstawowej wiedzy to — moim zdaniem — nie powinieneś w ogóle teraz wybierać się na Rysy...

super, dzięki za niezwykle wartościowe informacje... ehh

krzymul napisał/a:
Popradskie Pleso, warto przejść na Słowację.

dzięki za to, wygląda ciekawie

andy67

stereoid napisał/a:
gb napisał/a:
Teraz ogólnie dostępne są przewodniki dla myślących inaczej. Nabądź - przeczytaj...
gb 8)

grumblers napisał/a:

Wbrew temu co ci się wydaje te odpowiedzi są bardzo wartościowe i jeśli weźmiesz je sobie do serca to może nie zapchasz się gdzieś w idiotyczny sposób przysparzając roboty chłopakom z TOPR.
Tatry to nie zawsze spacer z ciocią po parku miejskim w słoneczną niedzielę.

Nie napisałeś nawet ile masz lat, gdzie już byłeś w Tatrach i kiedy się wybierasz - czegoś ty się spodziewał w odpowiedzi ??? Masz chociaż jakąś mapę czy przewodnik ?

Janek

stereoid napisał/a:

Rozumiem Twój żal - ale jakby to powiedzieć, tutaj tylko bardzo źli ludzie piszą, więc odpowiedź wiadoma.

PS.
Ja wchodziłem na Rysy z Murowańca i tam wróciłem. I to w sierpniu, dzień był krótszy.

PS2.
Niew zapytałeś o warunki śniegowe. ale pewnie Ci nie straszne.

andy67

Janek napisał/a:

Ja wchodziłem na Rysy z Murowańca i tam wróciłem. I to w sierpniu, dzień był krótszy.

Ale ty jesteś dobry przedwojenny rocznik, teraz już takich nie robią. ;-)

świster

stereoid napisał/a:
w ile godzin idzie się z rysów do schroniska na murowańcu?

Gdy byłem młody i miałem dobrą kondycję (10lat temu) to wejście w odwrotnym kierunku zajęło mi ok. 5h30m, więc pewnie Tobie w dół zajmnie to mniej czasu - jakieś 4h ;-)

Odpowiedz do tematu