Jak zamieścić fotkę na forum?

Tradycyjna i cyfrowa: galerie, techniki, sprzęt, fotozagadki.
Awatar użytkownika
Mariusz

-#8
Posty: 5759
Rejestracja: pn 15 wrz, 2003
Lokalizacja: Marki

Jak zamieścić fotkę na forum?

Post autor: Mariusz »

1. Wejdź na stronę http://www.imageshack.us/

2. Jeśli nie jesteś pewnien/pewna jakie parametry ma twoje zdjęcie, przeskaluj go do "bezpiecznych" rozmiarów, np. 800x600 lub 1024x768. W tym celu zaptaszkuj "resize image" i wybierz odpowiedni element z rozwijanej listy.

3. Wciśnij guzik PRZEGLĄDAJ i wybierz plik ze zdjęciem z odpowiedniego katalogu (pulpitu) swojego komputera.

3. Wciśnij guzik HOST IT! - zdjęcie załaduje się na serwer.

4. Teraz pokaże się wiele linii z adresami do twojego zdjęcia. Odnajdź i skopij zawartość linii (belki) opisanej po prawej jako "Hotlink for forums (1)".

5. Wklej skopiowany adres w całości do swojego posta na forum i nic w nim nie zmieniaj. Zamiast adresu pokaże się docelowo w twoim poście zdjęcie. Adres powinien wyglądać mniej więcej tak:

Kod: Zaznacz cały

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img491.imageshack.us/img491/5400/exhausted2vp.jpg[/IMG][/URL]
Ostatnio zmieniony śr 08 lut, 2006 przez Mariusz, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
mefistofeles

-#10
Posty: 17204
Rejestracja: pt 25 cze, 2004
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: mefistofeles »

fajna instrukcja uzywania imageshacka (mam nadzieje,ze nie łamie regulaminu)

http://www.babiagora.fora.pl/viewtopic.php?p=644#644
Awatar użytkownika
mefistofeles

-#10
Posty: 17204
Rejestracja: pt 25 cze, 2004
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: mefistofeles »

http://reg.imageshack.us/content.php?page=quickload

Malutki programik - instalujesz, rejestrujesz się i możesz wysyłac zdjęcia na imageshacka prawym klawiszem myszy prosto z dysku. Masz też dostęp do swych zdjęć na serwerze.
Awatar użytkownika
Mariusz

-#8
Posty: 5759
Rejestracja: pn 15 wrz, 2003
Lokalizacja: Marki

Post autor: Mariusz »

Musisz mieć jednak wcześniej zainstalowane dziadostwo zwane:
Microsoft .NET Framework 1.1
Reaperman

-#2
Posty: 53
Rejestracja: czw 16 mar, 2006
Lokalizacja: Poznań- miasto wielkich doznań;)

Post autor: Reaperman »

Ktorego linka z imageshacka wstawic zeby miniaturka sie pojawila a nie cale zdjecie?
Awatar użytkownika
mefistofeles

-#10
Posty: 17204
Rejestracja: pt 25 cze, 2004
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: mefistofeles »

ęstrukcja tutaj:

viewtopic.php?t=1492
Jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem!
Grzegorz Braun
Reaperman

-#2
Posty: 53
Rejestracja: czw 16 mar, 2006
Lokalizacja: Poznań- miasto wielkich doznań;)

Post autor: Reaperman »

No tak. Wtsawiłem tego linka którego podał Mariusz i mi całe zdjęcie wywaliło, a w tej autorskiej instrukcji jest mowa o 8 linkach a mi sie tylko cztery pojawiaja :?
Mariusz pisze:5. Wklej skopiowany adres w całości do swojego posta na forum i nic w nim nie zmieniaj. Zamiast adresu pokaże się docelowo w twoim poście zdjęcie. Adres powinien wyglądać mniej więcej tak:

Kod:

Obrazek
Awatar użytkownika
mefistofeles

-#10
Posty: 17204
Rejestracja: pt 25 cze, 2004
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: mefistofeles »

to nie patrz na numerki linków a na ich treść i opis.

Przy tym od miniaturek są gdzieś słowa thumbnail i forum
Jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem!
Grzegorz Braun
Reaperman

-#2
Posty: 53
Rejestracja: czw 16 mar, 2006
Lokalizacja: Poznań- miasto wielkich doznań;)

Post autor: Reaperman »

ok, dzięki. zobaczymy później jak mi pójdzie ;)
Awatar użytkownika
mefistofeles

-#10
Posty: 17204
Rejestracja: pt 25 cze, 2004
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: mefistofeles »

potrenuj sobie w koszu - pamiętaj, ze posty można edytowac po wysłaniu
Jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem!
Grzegorz Braun
Awatar użytkownika
MIHNIK

-#2
Posty: 79
Rejestracja: czw 12 kwie, 2007

Post autor: MIHNIK »

Mariusz pisze:2. Jeśli nie jesteś pewnien/pewna jakie parametry ma twoje zdjęcie, przeskaluj go do "bezpiecznych" rozmiarów, np. 800x600 lub 1024x768. W tym celu zaptaszkuj "resize image" i wybierz odpowiedni element z rozwijanej listy.
No właśnie z tym mam problem. Ustawiam np. 800x600 i zdjęcie zajmuje kilkaset kb. Ustawiłem 120x90 w pikselach - ok. 100kb. A zdjęcie ma nieprzekraczac 11kb. Jak to zrobic???
P.S. Korzystam z programu IrfanView
Awatar użytkownika
Mariusz

-#8
Posty: 5759
Rejestracja: pn 15 wrz, 2003
Lokalizacja: Marki

Post autor: Mariusz »

Ustaw kompresję JPG na wyższy poziom (np. 80).
Awatar użytkownika
Salek

-#5
Posty: 896
Rejestracja: śr 20 lip, 2005
Lokalizacja: Górki

Post autor: Salek »

w Irfanie przy zapisie do jpg jest taki suwak o nazwie Save Quality. proponuje ustawic na okolo 80 i sprobowac zapisać. Tobie zapewne chodzi o zdjecie do avatara na forum, ono najlepiej jak ma 120px szerokosci. Wiec robisz resize z zachowaniem proporcji width=120, pozniej zapisz jako jpg z quality rowne 80 i powinno miec mniej niz 11kb. Jesli nie - zmniejszaj quality. Oczywiscie do pewnego stopnia, bo przy zbyt niskiej jakości zdjęcie będzie spikslowane :/
Awatar użytkownika
MIHNIK

-#2
Posty: 79
Rejestracja: czw 12 kwie, 2007

Post autor: MIHNIK »

Salek pisze:w Irfanie przy zapisie do jpg jest taki suwak o nazwie Save Quality. proponuje ustawic na okolo 80 i sprobowac zapisać. Tobie zapewne chodzi o zdjecie do avatara na forum, ono najlepiej jak ma 120px szerokosci. Wiec robisz resize z zachowaniem proporcji width=120, pozniej zapisz jako jpg z quality rowne 80 i powinno miec mniej niz 11kb. Jesli nie - zmniejszaj quality. Oczywiscie do pewnego stopnia, bo przy zbyt niskiej jakości zdjęcie będzie spikslowane :/

Dzięki! Przed chwilą próbowałem: ustawiłem wielkośc 120x90 a potem za pomocą suwaka zmniejszałem jakośc aby osiągnąc poniżej 11kb (niestety nie udało się). Kiedy sywak jest ustawiony na 90% zdjęcie waży ok.20kb, ustawienie na 50% - waga 15kb, ustawienie na 10% - waga 13kb. Zakończyłem próby na 5% a zdjęcie ważyło ponad 11kb. Co z tym fantem robic???
Awatar użytkownika
Salek

-#5
Posty: 896
Rejestracja: śr 20 lip, 2005
Lokalizacja: Górki

Post autor: Salek »

w takim razie proponuję zapisać jako GIF ;)
Awatar użytkownika
MIHNIK

-#2
Posty: 79
Rejestracja: czw 12 kwie, 2007

Post autor: MIHNIK »

Salek pisze:w takim razie proponuję zapisać jako GIF
Niestety nie wiem "o czym Ty do mnie rozmiawiasz". Co to GIF???
Awatar użytkownika
Salek

-#5
Posty: 896
Rejestracja: śr 20 lip, 2005
Lokalizacja: Górki

Post autor: Salek »

Po kliknięciu plik-> zapisz (lub ctrl+S) pojawia się okienko z tym suwaczkiem itp. I na dole tego okienka jest "Zapisz jako typ": pewnie jest ustawione na JPG. Z listy rozwijanej wybierasz "GIF - Compuserve GIF" i po zapisaniu powinno ważyć mniej niż 11k.

GIF - za wikipedią

GIF (ang. Graphics Interchange Format) to format pliku graficznego z kompresją bezstratną stworzony w 1987 roku przez firmę CompuServe. Pliki tego typu są powszechnie używane na stronach WWW, gdyż pozwalają na tworzenie animacji z paletą 256 kolorów i dwustanową przezroczystością.

Wadą formatu GIF jest brak możliwości zapisu plików graficznych w formacie True color (choć istnieje hak pozwalający na stosowanie lepszego renderingu). Wady tej pozbawiony jest konkurencyjny format PNG, który opracowano ze względu na to, że format GIF wykorzystywał patenty firm Unisys (przedawniony na terenie całego świata z dniem 7 lipca 2004 roku) i IBM (wygasła w USA 11 sierpnia 2006 roku) na algorytm kompresji LZW.

W 1995 roku po ogłoszeniu przez Unisys oraz CompuServe roszczeń patentowych dotyczących kompresji LZW używanej w formatach GIF oraz TIFF został opracowany PNG jako następca GIF.

Od 1 października 2006 roku według organizacji Software Freedom Law Center wygasły wszystkie ograniczenia patentowe dotyczące formatu GIF i format ten można uznać za uwolniony.
Awatar użytkownika
MIHNIK

-#2
Posty: 79
Rejestracja: czw 12 kwie, 2007

Post autor: MIHNIK »

Wielkie dzięki za fachową pomoc!!!

A teraz pytanie konkursowe:
Gdzie można na żywo obejrzec moją podobiznę? (oczywiście miejsce to znajduje się w Tatrach)
andzia657

-#1
Posty: 4
Rejestracja: pt 11 maja, 2007

Nie tylko z górami na Ty ;)

Post autor: andzia657 »

Obrazek
andzia657

-#1
Posty: 4
Rejestracja: pt 11 maja, 2007

Post autor: andzia657 »

jeżeli wysłałam tutaj powyższe zdjęcie to weźmie ono udział w konkursie "Z górami na ty"???
ODPOWIEDZ