Kijki trekkingowe

Buty, odzież, plecaki, śpiwory, akcesoria i sprzęt górski...
ODPOWIEDZ
Dorian

-#5
Posty: 995
Rejestracja: ndz 31 paź, 2004
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Dorian »

Hehe, a Ty Iw musiałaś oczywiście te kijeczki(teleskopowe dla wyjaśnienia) i ten karabinek zareklamować(a moze pochwalić się) :think: ;) :D
Awatar użytkownika
Szarotka

-#9
Posty: 14769
Rejestracja: sob 07 lut, 2004
Lokalizacja: Pięknoduchowo

Post autor: Szarotka »

Dorian pisze:a Ty Iw musiałaś oczywiście te kijeczki(teleskopowe dla wyjaśnienia) i ten karabinek zareklamować
hehe-kijki faktycznie reklamuję,bo to super "pomocnicy" podczas górskich wędrówek,mogą też się przydać do samoobrony podczas dłuuuuugich nocnych jazd pociągami ;) Natomiast ten rodzaj karabinka służy(jak sama nazwa wskazuje) "na szczęście"-dostałam go w prezencie,więc noszę :P
------------------------------------------
"Bedzie wcioł to mnie ku sobie zabiere..."
MiG

-#7
Posty: 3125
Rejestracja: śr 03 mar, 2004
Lokalizacja: Wawa

Post autor: MiG »

Iwona pisze:hehe-kijki faktycznie reklamuję,bo to super "pomocnicy" podczas górskich wędrówek,
A jak wyeksponowana nazwa producenta!! ;)
Iwona pisze: Natomiast ten rodzaj karabinka służy(jak sama nazwa wskazuje) "na szczęście"-dostałam go w prezencie,więc noszę :P
Nie to, żebym się czepiał :) , ale spotkałem już parę osób, które uważały noszenie takich elementów ewipunku wspinaczkowego jako dość prentensjonalne...
Awatar użytkownika
Szarotka

-#9
Posty: 14769
Rejestracja: sob 07 lut, 2004
Lokalizacja: Pięknoduchowo

Post autor: Szarotka »

MiG pisze:, ale spotkałem już parę osób, które uważały noszenie takich elementów ewipunku wspinaczkowego jako dość prentensjonalne...
...ale ja tak na szlaku,to skromnie....gdzieś na boczku ;)
------------------------------------------
"Bedzie wcioł to mnie ku sobie zabiere..."
Awatar użytkownika
Tomek K

-#4
Posty: 379
Rejestracja: wt 08 mar, 2005
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Tomek K »

Iwona
dzieki temu wiem, że mamy podobne gusta przyjamniej co do kijków (również takowe posiadam). Coś na dobry początek.
Awatar użytkownika
Szarotka

-#9
Posty: 14769
Rejestracja: sob 07 lut, 2004
Lokalizacja: Pięknoduchowo

Post autor: Szarotka »

Tomek K pisze:dzieki temu wiem, że mamy podobne gusta przyjamniej co do kijków
:D wydaje mi się,że są dobre.Nie wiem w jakiej cenie teraz,bo swoje kupowałam jakieś 2-3 lata temu(wtedy kosztowały 120zł).Nie ukrywam,że cena jest dla mnie istotnym elementem podczas zakupów ;) aaaa,mam też raki paskowe(koszykowe) tej firmy (przypadkowo tej-bo nie mam hopla na firmówki, cena mnie przekonała ) ale sprawdzałam...są OKI :)
------------------------------------------
"Bedzie wcioł to mnie ku sobie zabiere..."
Awatar użytkownika
Tomek K

-#4
Posty: 379
Rejestracja: wt 08 mar, 2005
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Tomek K »

Iwona pisze:wydaje mi się,że są dobre.
Mnie też się tak wydaje tylko wykorzystałem je raz do nart i trochę mi się pogieły i teraz ciężko się składają.
Co do raków to się nie spodziewałem ponieważ również mam salewowskie półautomaty i podobnie jak u ciebie z czystego przypadku a nie z miłości do firmy. Mozne zaczniemy wymieniać nastepne części sprzętu i garderoby. Jedno jest pewne - majtek koronkowych nie noszę
Awatar użytkownika
mefistofeles

-#10
Posty: 17204
Rejestracja: pt 25 cze, 2004
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: mefistofeles »

Czy kijki Salewy nie sa przypadkiem identyczne z konstrukcjami Fizana? Kumpel ma Walkera Salewy, ja mam Fizany i wszystko wyglądało identycznie
(bałem się przekładac części)
Jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem!
Grzegorz Braun
Awatar użytkownika
Szarotka

-#9
Posty: 14769
Rejestracja: sob 07 lut, 2004
Lokalizacja: Pięknoduchowo

Post autor: Szarotka »

mefistofeles pisze:Czy kijki Salewy nie sa przypadkiem identyczne z konstrukcjami Fizana?
Wyglądają na oko identycznie ale nie widziałam rozebranych na części pierwsze,więc pewności nie mam :)
------------------------------------------
"Bedzie wcioł to mnie ku sobie zabiere..."
Awatar użytkownika
mefistofeles

-#10
Posty: 17204
Rejestracja: pt 25 cze, 2004
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: mefistofeles »

ja podejrzewam, że Salewa wyspecjalizowana raczej w tekstyliach po prostu kupuje od Fizana i sprzedaje pod własną marką (30 PLN drożej)
Jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem!
Grzegorz Braun
Awatar użytkownika
Szarotka

-#9
Posty: 14769
Rejestracja: sob 07 lut, 2004
Lokalizacja: Pięknoduchowo

Post autor: Szarotka »

Kije Salewy są droższe od Fizanów? :O
------------------------------------------
"Bedzie wcioł to mnie ku sobie zabiere..."
Awatar użytkownika
mefistofeles

-#10
Posty: 17204
Rejestracja: pt 25 cze, 2004
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: mefistofeles »

ja płaciłem za Fizany 135, kolega za Salewę ok 160
Jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem!
Grzegorz Braun
Awatar użytkownika
Szarotka

-#9
Posty: 14769
Rejestracja: sob 07 lut, 2004
Lokalizacja: Pięknoduchowo

Post autor: Szarotka »

mefistofeles pisze:kolega za Salewę ok 160
łoooo matulu :O faktycznie...(poszukałam w necie),jak ja kupowałam swoje to były najtańsze z możliwych (2-3 lata temu)
------------------------------------------
"Bedzie wcioł to mnie ku sobie zabiere..."
Jacek Venom

-#6
Posty: 1113
Rejestracja: śr 05 sty, 2005
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Jacek Venom »

Iwona pisze:Kije Salewy są droższe od Fizanów? :O
niekoniecznie
Jacek Venom

-#6
Posty: 1113
Rejestracja: śr 05 sty, 2005
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Jacek Venom »

Przed wyjazdem w biesy kupiłem z niebagatelną kwote 99 PLN kijki produkcji HiMountain. Poniewierłem nimi w Bieszczadach i nie ma żadnych problemów.To co zauważyłem to fakt iz są to kije producji włoskiej i zachodzi uzasadnione prawdopodobieństwio że produkowane są na zasadzie subcontractingu w tej samej fabryce na tym samym oprzyżądowaniu co np salewa czy Fizan.nie dajcie sie zwariować. Jeśłi chcecie by kije były naprawde super to kupujcie kije powyżej 250PLN a jeśłi chcecie mieć normalnie kije to kupujcie to co na rynku najtańsze to jakośc kijków za 99PLN jest taka sama jak tych za np 140 PLN .Róźnica w cenie wynika z tego ile firma chce na nas zarobić .
Awatar użytkownika
Szarotka

-#9
Posty: 14769
Rejestracja: sob 07 lut, 2004
Lokalizacja: Pięknoduchowo

Post autor: Szarotka »

Jacek Venom pisze:a jeśłi chcecie mieć normalnie kije to kupujcie to co na rynku najtańsze
hehe-no i tak właśnie zrobiłam kupując swoje kije :D Sponiewierałam je ja w Tatrach,poobijała je moja mamusia w Karkonoszach....i dalej są jak nówki-nierdzewki :)) ...no może kilka rysek im przybyło i końcówką jakby delikatniej można popędzić towarzysza- marudera :P ,ale nadal są OKI :D
------------------------------------------
"Bedzie wcioł to mnie ku sobie zabiere..."
Awatar użytkownika
mefistofeles

-#10
Posty: 17204
Rejestracja: pt 25 cze, 2004
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: mefistofeles »

Jacek Venom pisze:jakośc kijków za 99PLN jest taka sama jak tych za np 140 PLN
Możliwe - moje są dość mocno sponiewierane już (rada: nie składać zabłoconych kijów, bo możecie ich potem bez kombinerek nie rozłożyć).

O wyborze tego konkretnego modelu zadecydowała końcówka z widii i małe rozmiary po złożeniu (różnice sięgały 10 cm)


PS Modzie - wytnij dyskusje o kijach z naszywek if you can
Jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem!
Grzegorz Braun
pelikan

-#3
Posty: 110
Rejestracja: czw 19 maja, 2005
Lokalizacja: świdnik / warszawa

Post autor: pelikan »

A moje kijki kosztowały mnie z 10 ZŁ. Bo sam sobie je zrobiłem z bambusa (można kupić w OBI). Troszkę trzeba się było natrudzić ze zrobieniem końcówek i skórzanych rączek. No ale jak satysfakcja! Wyglądają jakby z przed stu lat. I nikt takich fajnych nie ma!
Awatar użytkownika
Kert

-#6
Posty: 1899
Rejestracja: ndz 24 paź, 2004
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kert »

pelikan pisze:Bo sam sobie je zrobiłem z bambusa
a masz je składane? i z ilu elementow są?
tez chciałbym takie mieć :)
moje ostatnie jakoś cudownie zmieniły właściciela, może na kolejny wypad bedę miał extra nówki ( oczywiście z tej pólki po 99 pln - bo nie znam preferencji kolejnego właściciela a prędzej czy później na pewno gdzieś zostawie )
Awatar użytkownika
Szarotka

-#9
Posty: 14769
Rejestracja: sob 07 lut, 2004
Lokalizacja: Pięknoduchowo

Post autor: Szarotka »

Kert pisze:moje ostatnie jakoś cudownie zmieniły właściciela
:)) no to już drugi taki przypadek na forum...czyżby faktycznie po Tatrach grasował "kijkozwijacz"? :think: ;)
------------------------------------------
"Bedzie wcioł to mnie ku sobie zabiere..."
ODPOWIEDZ