Ubezpieczenia na wyjazdy

Pasma górskie w Polsce i na świecie.
Awatar użytkownika
Szarotka

-#9
Posty: 14769
Rejestracja: sob 07 lut, 2004
Lokalizacja: Pięknoduchowo

Ubezpieczenia na wyjazdy

Post autor: Szarotka »

Orientuje się ktoś z Was w zawiłościach ;) ubezpieczeń na zagraniczne górskie wyjazdy? Jaka polisa, u kogo itp? Słyszałam też,że podobno w krajach Unii mamy także prawo do leczenia,tylko trzeba zabrać z PL odpowiednie "kwitki".....może Marcys przeczyta tego posta :D
------------------------------------------
"Bedzie wcioł to mnie ku sobie zabiere..."
Jacek Venom

-#6
Posty: 1113
Rejestracja: śr 05 sty, 2005
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Jacek Venom »

z "PL" ???? To chyba z muzeum Iwonuś ;-)
Awatar użytkownika
Szarotka

-#9
Posty: 14769
Rejestracja: sob 07 lut, 2004
Lokalizacja: Pięknoduchowo

Post autor: Szarotka »

A właśnie,że nie z muzeum Jacuś! ;) Podobno jest coś takiego...qrcze,czemu ja się zawsze takimi sprawami interesuję "po łepkach" i potem coś wiem,a nie do końca ...buuuuuuu
------------------------------------------
"Bedzie wcioł to mnie ku sobie zabiere..."
Awatar użytkownika
Kert

-#6
Posty: 1899
Rejestracja: ndz 24 paź, 2004
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kert »

Iw teoria jest taka:
ze środków publicznych, czyli twojego podatku mażesz mieć ubezpieczenie w krajach Unii, wcześniej należy do Narodowego Funduszu Zdrowia złożyć wniosek o E100 tu masz przykładowego linka:
http://www.nfz-lodz.pl/?biuletyn/uchwal ... _2004.html
tylko praktyka jest taka , że najpierw się płaci a po powrocie do kraju dochodzisz swoich roszczeń.
Ubezpieczenie od łazikowania po górach to inna sprawa - tu najlepiej dokupić coś.
Jeszcze jedna rzecz warta sprawdzenia. Może np jesteś dobrą klientką swojego banku , który w ramach wydanej karty ubezpiecza Cie - ja np takie ubezpieczenie stosuje na czas podrózy zagranicznej , co więcej obejmuje ono też osoby ze mną podrózujące ( bez zbędnych formularzy itd )



w zlinkowanej stronie jest link do załącznika czyli wniosku który należy wypełnić ;)



qrna , jeszcze jest inny wniosek :
E111 wyjazd turystyczny
http://www.nfz-lodz.pl/?biuletyn/uchwal ... _2004.html

biurokracja hehe



Formularz E111 ważny jest nie dłużej niż dwa miesiące
czyli Iw , nie śpiesz się
(nie)codziennie fota z Tatr - www
zgaga100

-#3
Posty: 242
Rejestracja: czw 29 sty, 2004

Post autor: zgaga100 »

Ale uwaga! Co innego ubezpieczenie zdrowotne i leczenie a co innego koszt akcji ratowniczej. Ewentualne koszty sa bardzo wysokie i nikt ci tego nie zwroci... Jesli wybierasz sie w gory uwzglednij zatem ubezpieczenie z tytulu dzialalnosci gorskiej. Mozesz kupic na miejscu, w Polsce ale z zastrzezeniem, ze gory, ewentualnie wykupic do konca roku ubezpieczenie DAV lub OeAV.
Jacek Venom

-#6
Posty: 1113
Rejestracja: śr 05 sty, 2005
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Jacek Venom »

Iwona pisze:A właśnie,że nie z muzeum Jacuś! ;) Podobno jest coś takiego...qrcze,czemu ja się zawsze takimi sprawami interesuję "po łepkach" i potem coś wiem,a nie do końca ...buuuuuuu
jest PL ? Polska Ludowa ? Chyba z RP Iwonuś ;-)Tzn tak przynajmniej mówi Konstytucja ;-)
zgaga100

-#3
Posty: 242
Rejestracja: czw 29 sty, 2004

Post autor: zgaga100 »

A jaka masz plakietke na autcie? Wlasnie PL a nie RP... ;)
Awatar użytkownika
Szarotka

-#9
Posty: 14769
Rejestracja: sob 07 lut, 2004
Lokalizacja: Pięknoduchowo

Post autor: Szarotka »

Kert pisze:czyli Iw , nie śpiesz się
nie spieszę się ;), po prostu badam teren i zbieram wszelkie informacje,żeby dokonać właściwego wyboru :)
------------------------------------------
"Bedzie wcioł to mnie ku sobie zabiere..."
Jacek Venom

-#6
Posty: 1113
Rejestracja: śr 05 sty, 2005
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Jacek Venom »

no tak , okazuje sie że nalepka na samochodzie jest najwyższym aktem prawnym w RP a nie konstytucja ;-)
zgaga100

-#3
Posty: 242
Rejestracja: czw 29 sty, 2004

Post autor: zgaga100 »

Po prostu oznaczenia PL i RP sa umowne. PL przeciez moze byc zinterpretowane jako PoLska. Swoja droga oznaczenia na samochodach reguluja stosowne przepisy i wlasnie PL jest oznaczeniem obowiazujacym a nie RP. A jak zinterpretowac oznaczenie naszej waluty, ogolnie stosowane na swiecie tj. PLN? ;)
Awatar użytkownika
Szarotka

-#9
Posty: 14769
Rejestracja: sob 07 lut, 2004
Lokalizacja: Pięknoduchowo

Post autor: Szarotka »

no proszę, a jednak lenistwo nie popłaca...przez to,że zastosowałam skrócik (z przyzwyczajenia...Tatry PL, Tatry SK) wywiązała się taaaaka dyskusja ;)
------------------------------------------
"Bedzie wcioł to mnie ku sobie zabiere..."
Jacek Venom

-#6
Posty: 1113
Rejestracja: śr 05 sty, 2005
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Jacek Venom »

Przed wszytkim RP nie jest umowne tylko jest to obowiąujący skrót a jego źródłem jest Kontytucja tego kraju. Kolejna spraw to nie sądze żeby wypowiedz Iwonki odnosiła się do naklejek na samochodach bo jeśłi tak to przez analogie ja nie mieszkam w Kutnie tylko w EKU bo tak mam napisane na blachach ;-) Dlatego też nie wydaje mi się że naklejki na samochodach są tu miarodajnym zródłem informacji czy mieszkamu w PL czy w RP .. Iwonka pisała o opuszczaniu czy też wjeżdzaniu na teren Polski a nie wjeżdza się ( wyjeżdza) na ( z ) terenu PL tylko RP . Każdy pracownik np służby granicznej ci to powie .
zgaga100

-#3
Posty: 242
Rejestracja: czw 29 sty, 2004

Post autor: zgaga100 »

Ja mieszkam w Rzeczpospolitej Polskiej a nie RP ZAS oznaczenie tak jak wspomnialem jest umowne. A co z narodowymi stronami www.costa.rp czy www.costam.pl? Jesli wejdziesz w zagraniczne statystyki stron bedzie zestawienie wg krajow i wlasnie *.pl ...
Jacek Venom

-#6
Posty: 1113
Rejestracja: śr 05 sty, 2005
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Jacek Venom »

a jak weźmiesz otworzysz wkońcu te Konstytucje albo nawet paszport to nie będziesz musiał szukać w internecie .
zgaga100

-#3
Posty: 242
Rejestracja: czw 29 sty, 2004

Post autor: zgaga100 »

Widziales w tekscie Konstytucji definicje skrotu RP?
Dorian

-#5
Posty: 995
Rejestracja: ndz 31 paź, 2004
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Dorian »

:O Ludzie tu jest poważny wątek o ubezpieczeniach w góry :) a nie jakieś tam duperele z PL czy RP a sio do hyde paku ;)
Trzeba pilnować widze porządku na forum :P :D
Jacek Venom

-#6
Posty: 1113
Rejestracja: śr 05 sty, 2005
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Jacek Venom »

Dorian pisze::O Ludzie tu jest poważny wątek o ubezpieczeniach w góry :) a nie jakieś tam duperele z PL czy RP a sio do hyde paku ;)
Trzeba pilnować widze porządku na forum :P :D
To jest wątek o ubezpieczeniu? Sie zagadałem i nie zauważyłem ;-)
Awatar użytkownika
Szarotka

-#9
Posty: 14769
Rejestracja: sob 07 lut, 2004
Lokalizacja: Pięknoduchowo

Post autor: Szarotka »

Dorian pisze:Ludzie tu jest poważny wątek o ubezpieczeniach w góry
no nareszcie ktoś się wstawił za słabą kobietą :D Dzięki Dori, a Ty Jacuś gaduło....nawijaj na temat :P
------------------------------------------
"Bedzie wcioł to mnie ku sobie zabiere..."
Jacek Venom

-#6
Posty: 1113
Rejestracja: śr 05 sty, 2005
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Jacek Venom »

to było na temat który sama poruszyłaś słoneczko ;-)
zgaga100

-#3
Posty: 242
Rejestracja: czw 29 sty, 2004

Post autor: zgaga100 »

to ja tez juz nie gadam ;)
ODPOWIEDZ