Góry Niższe

Pasma górskie w Polsce i na świecie.
Awatar użytkownika
mefistofeles

-#10
Posty: 17204
Rejestracja: pt 25 cze, 2004
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: mefistofeles »

nawet najbardziej ucywilizowane gory w pewnych okresach dziczeja - nawet w Pieninach mozna nie spotkac nikogo przez caly dzien jak pojedzie sie wczesna wiosna lub pozna jesienia. W Karkonoszach jesli zejdziecie z GSSu na przyklad na sciezke nad reglami (taternikom wyjasniam - w Krkonosach tez takowa jest) to stezenie turystow maleje 10krotnie.
W Bieszczadach natomiast polecam okolice Lopienki - pusto, dziko i jak ktos chce mozna sie zgubic (brak szlaku) A propos gubienia sie - Beskid Zywiecki - odcinek Gluchaczki - Przelecz Jalowiecka - probowal ktos isc zoltym skrotem przez Slowacje? My wrocilismy do Polski przez wiatrolomy pod szczytem Cyla :) Potem kupilem sobie kompas.
Jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem!
Grzegorz Braun
Jacek Venom

-#6
Posty: 1113
Rejestracja: śr 05 sty, 2005
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Jacek Venom »

Mefisto...tak mis sie skojarzyło z ksywki. Czy tym może jesteś kumplem np Leinada ?
Awatar użytkownika
mefistofeles

-#10
Posty: 17204
Rejestracja: pt 25 cze, 2004
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: mefistofeles »

obawiam sie, ze nie
Jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem!
Grzegorz Braun
Jacek Venom

-#6
Posty: 1113
Rejestracja: śr 05 sty, 2005
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Jacek Venom »

nic nie szkodzi .Tylko skojarzenia .
Awatar użytkownika
dagomar

-#7
Posty: 4327
Rejestracja: wt 17 sie, 2004
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontakt:

Post autor: dagomar »

marcys pisze: Dzikość... to Bieszczady, ale tereny poza szlakami - ot choćby taki nocleg w Krywem
Ale takie dzikie, turystycznie nieekslporowane rejony znajdziesz praktycznie wszędzie - proszę bardzo - Sudety - miejscowość Bielice - brak zasięgu telefonów komórkowych i mało turystów w okolicy (Góry Bialskie), Góry Kamienne
Beskid Niski - zwłaszcza rejony poza szlakiem
Marcys
No ale wymagana jest jednak pewna minimalna wysokość (Beskid Niski i Bielice oraz Góry Kamienne odpadają) ,a i Bieszczady nie sę już takie puste
Piotr

-#4
Posty: 289
Rejestracja: ndz 29 lut, 2004
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: Piotr »

mefistofeles pisze:A propos gubienia sie - Beskid Zywiecki - odcinek Gluchaczki - Przelecz Jalowiecka - probowal ktos isc zoltym skrotem przez Slowacje? My wrocilismy do Polski przez wiatrolomy pod szczytem Cyla Potem kupilem sobie kompas.
Ja kiedyś faktycznie szedłem jakimś skrótem przez Słowację i było to właśnie w Beskidzie Żywieckim. Nie mogę znaleźć mapy, chyba jej nie mam ale ten szlak był raczej żółtego koloru. Było to dość dawno więc nazw nie pamiętam ale tak jak Wy wróciłem na szlak już zdecydowanie na dziko.
Pamiętam, że na słowackiej stronie dotarliśmy do ulicy i mieliśmy problem ze zlokalizowaniem miejsca gdzie szlak wraca do lasu.
Znalazłem na zdjęciach drogowskaz na Głuchaczki - to ten sam szlak.
Pozdrawiam.
Klaudia

-#1
Posty: 10
Rejestracja: sob 14 maja, 2005

Post autor: Klaudia »

Byliście kiedyś w Łącku ? To miejsce jest szczególnie bliskie mojemu sercu !!! To miejsce jest raczej dla romantyków , którzy lubią sobie usiąść i pomarzyc patrzac na góry. Jest tam duzo pięknych widoków............szczególnie w Zabrzeży na Paproci!!! Żyć nie umierać! Tam panuje taka atmosfera sprzyjajaca artystom. I zakochac sie mozna. No i Śliwowice mają. Polecam wszystkim Łącko!!!
Widmo Brockenu

-#4
Posty: 302
Rejestracja: pn 13 paź, 2003
Kontakt:

Post autor: Widmo Brockenu »

sorry za moja niewiedze Klaudia :) ale w jakich górach jest to Lacko?

Twój opis zabrzmial calkiem ciekawie ....

pozdrawiam,

Zbyszko
tomek.l

-#6
Posty: 2968
Rejestracja: pt 14 sty, 2005
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: tomek.l »

Łącko i śliwowica. Tak mi się kojarzy. Byłem ale nie piłem. ;) Bo zawsze musiałem prowadzić :(
W połowie drogi między Nowym Targiem a Nowym Sączem
Widmo Brockenu

-#4
Posty: 302
Rejestracja: pn 13 paź, 2003
Kontakt:

Post autor: Widmo Brockenu »

Pyra (na emigracji) wita Pyre :D

tzn. to gdzies w Beskidzie (sadeckim?)


Pyrlandia rulezz 8)
tomek.l

-#6
Posty: 2968
Rejestracja: pt 14 sty, 2005
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: tomek.l »

Pyra wita Pyrę. :)
Według mojej mapy to Beskid Sądecki
Nie byłem tam nigdy turystycznie. Zawsze służbowo. Ale jeździliśmy po najmniejszych wioskach wiec trochę widziałem.
ODPOWIEDZ