Jaki plecak?

Buty, odzież, plecaki, śpiwory, akcesoria i sprzęt górski...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mefistofeles

-#10
Posty: 17204
Rejestracja: pt 25 cze, 2004
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: mefistofeles »

Basia Z. pisze:Wg Wizzair (teraz sprawdziłam) bagaż podręczny może mieć wymiary 42 x 32 x 25 cm więc trzeba nie dopychać tego plecaka do samej góry
Wg tej strony - http://www.esky.pl/porady-dla-podroznyc ... z/wizz-air

mieści się na styk zarówno do Wizza jak i Ryanaira - płytka usztywniajaca ma 53cm (tyle, że w Wizz trzeba juz za niego dopłacić nieco).

A tak wygląda :)
Obrazek

Dzięki wszystkim za rady :)
Jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem!
Grzegorz Braun
Awatar użytkownika
Alan

-#7
Posty: 3033
Rejestracja: czw 30 cze, 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Alan »

Minus milion do lansu :D
Awatar użytkownika
mefistofeles

-#10
Posty: 17204
Rejestracja: pt 25 cze, 2004
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: mefistofeles »

Alan pisze:Minus milion do lansu
Jo, ale jak mam płacić 5 stów za Deutera to aż tak mi na lansie nie zależy ;)
Jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem!
Grzegorz Braun
MiG

-#7
Posty: 3125
Rejestracja: śr 03 mar, 2004
Lokalizacja: Wawa

Post autor: MiG »

Po 20 latach użytkowania (!) nadszedł czas pożegnać się ze starym, wysłużonym Woodpeckerem...
Widzę, że w 2012 r. miała tu miejsce wymiana zdań na temat plecaków 60-70-litrowych, ale jakby np. ktoś mógł polecić jakiś model dostępny obecnie w sklepach, to będę wdzięczny (a jeśli chcielibyście coś odradzić to również).
Awatar użytkownika
mefistofeles

-#10
Posty: 17204
Rejestracja: pt 25 cze, 2004
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: mefistofeles »

MiG pisze:ale jakby np. ktoś mógł polecić jakiś model dostępny obecnie w sklepach, to będę wdzięczny (a jeśli chcielibyście coś odradzić to również).
ja mojego wisporta mogę z całą stanowczością. Stara dobra szkoła - może cięzki, ale mocna cordura, dużo troków i oczek. Wada jedna - system nośny, kóry sie rozregulowuje, ale łatwa do naprawienia przez założenie dwóch małych klamerek:
Obrazek

To chyba najbardziej podobna rzecz do twojego woodpeckera jaką mozna jeszcze gdzieś dostać.

http://www.wisport.com.pl/Mosquito-41,0,pr,shop.html
Jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem!
Grzegorz Braun
MiG

-#7
Posty: 3125
Rejestracja: śr 03 mar, 2004
Lokalizacja: Wawa

Post autor: MiG »

mefistofeles pisze: ja mojego wisporta mogę z całą stanowczością. Stara dobra szkoła - może cięzki, ale mocna cordura, dużo troków i oczek. Wada jedna - system nośny, kóry sie rozregulowuje, ale łatwa do naprawienia przez założenie dwóch małych klamerek.
To chyba najbardziej podobna rzecz do twojego woodpeckera jaką mozna jeszcze gdzieś dostać.
Z tym mosquito jest taki problem, że jakoś nie bardzo go można dostać w Wawie (a wolałbym go obejrzeć i przymierzyć przed zakupem). Zobaczymy co z firmy mi odpiszą w tym temacie. Zresztą, prawie wszystkie linki do plecaków wskazane w tym wątku już nie działają. Może asortyment tak często się zmienia?
Nie upieram się, że ten nowy plecak to ma być kopia woodpeckera. Aczkolwiek na pewnych patentach by mi zależało, np. w całości odpinana klapa i z dużą ilością miejsca w kieszeni na klapie.
Jak nie będzie tego mosquito, to nie wiem czy nie zostanie mi deuter aircontact... Choć on też ma poważne wady - odpinana klapa tylko w wersji pro (ale waga 3100 i cena ok. 900 PLN), wersja zwykła bez tego patentu (ale waga wciąż 2710 g i cena 800 PLN) :?

A te klamerki to gdzieś na ramiączka trzeba by założyć czy gdzie?
Awatar użytkownika
mefistofeles

-#10
Posty: 17204
Rejestracja: pt 25 cze, 2004
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: mefistofeles »

MiG pisze: A te klamerki to gdzieś na ramiączka trzeba by założyć czy gdzie?
Nie, przy plecach na paski od regulacji systemu nośnego, jak uda ci sie go dopasc to zobaczysz od razu.

Nie wiem w sumie czy oni nadal żyją i produkują plecaki.
Jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem!
Grzegorz Braun
MiG

-#7
Posty: 3125
Rejestracja: śr 03 mar, 2004
Lokalizacja: Wawa

Post autor: MiG »

mefistofeles pisze: Nie wiem w sumie czy oni nadal żyją i produkują plecaki.
Odpowiedzieli, że "niebawem będzie dostępny w Sklepie Podróżnika na Grójeckiej" (nie precyzując, co oznacza "niebawem" :-) ).
Awatar użytkownika
mefistofeles

-#10
Posty: 17204
Rejestracja: pt 25 cze, 2004
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: mefistofeles »

Nawiasem - będę w Wawie na tym koncercie i Ciebie zapraszam korzystajć z okazji: https://www.facebook.com/events/1545943682380784/
Jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem!
Grzegorz Braun
Awatar użytkownika
Basia Z.

-#7
Posty: 4974
Rejestracja: sob 11 lis, 2006
Kontakt:

Post autor: Basia Z. »

Na sąsiednim forum pojawiła się oferta sprzedaży woodpackera za 99 zł

http://www.turystyka-gorska.pl/forum/vi ... 2be1d9a052
Najlepszy na świecie kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/
Awatar użytkownika
Skazany na blok

-#1
Posty: 11
Rejestracja: wt 21 maja, 2013
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Skazany na blok »

Wspomniałeś o Deuterze - mogę opowiedzieć o swoich doświadczeniach z Deuter Air Contact 65+10 http://tinyurl.com/gt9utax
Fakt że był horrendalnie drogi (już 7 lat temu) i jest ciężki. Ale jest absolutnie genialny i niezniszczalny. Ja po prostu LUBIĘ zarzucać go na plecy (może powinienem iść do 'lekarza od głowy'...) To co robi różnicę, zwłaszcza na dłuższych trasach, to super wygodny ruchomy pas biodrowy. Po jego odpowiedniej regulacji większość ciężaru opiera się na biodrach. Przeszedłem z nim Główny Szlak Beskidzki i ledwo zauważałem że mam na sobie plecak :-)
Jak mam czas to siedzę i myślę. Jak nie mam czasu to tylko siedzę
MiG

-#7
Posty: 3125
Rejestracja: śr 03 mar, 2004
Lokalizacja: Wawa

Post autor: MiG »

Jednak szarpnąłem się na Aircontact Pro 60+15
W końcu to +1000 do lansu :-)
Kupiony w sklepie Multan Extreme (Wawa, Al. JP2) w promocji -20%.

Na razie odbył jedynie drogę w te i we wte do Chochołowskiej (z czego, z powrotem byłem z lekka poobijany, w związku z tym ciężko mówić o jakichś wrażeniach). Na pewno mogę powiedzieć, że ma bardzo wygodne szelki (tak, wiem, że nie o to przede wszystkim chodzi :-) ).
Przymierzałem w sklepie na lekko zarówno Aircontacta jak i Pro. Szczerze mówiąc, wydawało mi się, że pas biodrowy tego pierwszego jest trochę wygodniejszy, ale wziąłem Pro głównie ze względu na odpinaną klapę i lepsze troki boczne (na tym mi zależało).

Pro 60+15 wygląda na większego od woodpeckera 75. Jest od niego wyższy, ale też mniejszy w przekroju (tzn. węższy i płytszy). Pod względem pakowności można chyba powiedzieć, że porównywalny lub niewiele mniejszy.
ODPOWIEDZ