ulubione miejsca w Alpach

Pasma górskie w Polsce i na świecie.
ODPOWIEDZ
romantyk

-#1
Posty: 17
Rejestracja: pt 23 wrz, 2016

ulubione miejsca w Alpach

Post autor: romantyk »

CZesc

Czy macie swoje ulubione rejony alpejskie?
romantyk
uszba

-#6
Posty: 1612
Rejestracja: ndz 08 maja, 2005
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: uszba »

Trudno powiedzieć, nie widziałam całych Alp, nie sposób. Są wielkie i urozmaicone. Chętnie przebywam w Oetztaler Alpen

Obrazek


ale generalnie wszędzie gdzie jest lód i śnieg.



Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam

uszba
cinas

-#1
Posty: 24
Rejestracja: czw 14 sty, 2016

Post autor: cinas »

Zdecydowanie okolice Chamonix

A jesli ktos mnie poinstruuje jak fotki do postu dodac to udowodnie dlaczego :D
uszba

-#6
Posty: 1612
Rejestracja: ndz 08 maja, 2005
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: uszba »

cinas pisze:Zdecydowanie okolice Chamonix
Też lubię, bywam jednak rzadko. Do tej pory tylko dwa razy w moim "górskim" życiu.

A jesli ktos mnie poinstruuje jak fotki do postu dodac to udowodnie dlaczego :D
http://tatry.inspiration.pl/viewtopic.p ... c&start=80
cinas

-#1
Posty: 24
Rejestracja: czw 14 sty, 2016

Post autor: cinas »

Aiguilles:

Obrazek


Obrazek

Grandes Jorasses:

Obrazek
cinas

-#1
Posty: 24
Rejestracja: czw 14 sty, 2016

Post autor: cinas »

Uszba, dzieki wielkie!
uszba

-#6
Posty: 1612
Rejestracja: ndz 08 maja, 2005
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: uszba »

Przypomniało mi się że w tym roku minęło 10 lat jak ostatnio w tej okolicy byłam.

Gdzieś w drodze na Mont Blanc du Tacul. Widoczny chyba Mont Maudit ale nie jestem pewna bo to już tak dawno temu...

Obrazek


Baśka i ja na szczycie Tacula

Obrazek






Mer de Glace

Obrazek




Grand couloir

Obrazek



stary Gouter

Obrazek

Jeszcze wtedy nie posiadałam digitalowego aparatu. Te fotki to skany:)


Pozdrawiam
romantyk

-#1
Posty: 17
Rejestracja: pt 23 wrz, 2016

Post autor: romantyk »

[quote="uszba"]Trudno powiedzieć, nie widziałam całych Alp, nie sposób. Są wielkie i urozmaicone. Chętnie przebywam w Oetztaler Alpen
/quote]

Dlaczego OA? I latem jak rozumiem. W tych rejonach to bywałem tylko zimą narciarsko i brałem pod uwagę skiturowo.
romantyk
romantyk

-#1
Posty: 17
Rejestracja: pt 23 wrz, 2016

Post autor: romantyk »

uszba pisze:
Jeszcze wtedy nie posiadałam digitalowego aparatu. Te fotki to skany:)
Miło się ogląda takie nieco oldschoolowe:)
romantyk
romantyk

-#1
Posty: 17
Rejestracja: pt 23 wrz, 2016

Post autor: romantyk »

cinas pisze:Zdecydowanie okolice Chamonix
No, tak, zupełna zgoda:) Rejon MB to miejsce bajkowe i mega estetyczne. Choć i turystów i wspinaczy więcej. Ciekaw jestem też tych mniej znanych, szczególnie w Austrii (bo blisko).
romantyk
uszba

-#6
Posty: 1612
Rejestracja: ndz 08 maja, 2005
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: uszba »

romantyk pisze:Dlaczego OA? I latem jak rozumiem. W tych rejonach to bywałem tylko zimą narciarsko i brałem pod uwagę skiturowo.

Gdybym umiała dobrze jeździć na nartach to pewnie bym tam też przebywała zimą. Mam na myśli skitury bo narciarstwo przywyciągowe mnie nie interesuje.
Dlaczego Oetztaler?
Bo mi się podobają. Tu między innymi fragmenty z moich wycieszek w Oetztaler Alpen.

http://tatry.inspiration.pl/viewtopic.p ... 47&start=0

romantyk pisze:Ciekaw jestem też tych mniej znanych, szczególnie w Austrii (bo blisko).

Tu impresje ze Stubaier Alpen koło Innsbrucka.

http://tatry.inspiration.pl/viewtopic.p ... 70&start=0
romantyk

-#1
Posty: 17
Rejestracja: pt 23 wrz, 2016

Post autor: romantyk »

uszba pisze:
romantyk pisze:Dlaczego OA? I latem jak rozumiem. W tych rejonach to bywałem tylko zimą narciarsko i brałem pod uwagę skiturowo.

Gdybym umiała dobrze jeździć na nartach to pewnie bym tam też przebywała zimą. Mam na myśli skitury bo narciarstwo przywyciągowe mnie nie interesuje.
Dlaczego Oetztaler?
Bo mi się podobają. Tu między innymi fragmenty z moich wycieszek w Oetztaler Alpen.

http://tatry.inspiration.pl/viewtopic.p ... 47&start=0

romantyk pisze:Ciekaw jestem też tych mniej znanych, szczególnie w Austrii (bo blisko).

Dzięki Ushba. Przeczytałem Twoje relacje z zaciekawieniem. Co do samych rejonów na razie nie jestem przekonany w okresie letnim. Zima, wiadomo, wszystko przykrywa. Urzekł mnie natomiast Twój styl myślenia i pisania o górach. Chyba coraz rzadszy.

A bywałaś w wapiennych Alpach austriackich?
romantyk
uszba

-#6
Posty: 1612
Rejestracja: ndz 08 maja, 2005
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: uszba »

romantyk pisze:A bywałaś w wapiennych Alpach austriackich?
To też bardzo szerokie pojęcie. do płn. wapiennych Alp zaliczają się grupy:

Rätikon, Wettersteingebirge, Karwendel, Wilder Kaiser, Loferer , Leoganger Steinberge, Berchtesgadener Alpen, Tennengebirge, Dachsteinmassiv, Totes Gebirge, Gesäuseberge, Wiener Hausberge, Kalk-Wienerwald


Wetterstein i Karwendel znam jak własną kieszeń bo to blisko ode mnie. Bywałam również w Rätikonie, który uważam za bardzo piękny krajobrazowo.
Wilder Kaiser i Totes gebirge częściowo. W Berchtesgadener i Dachstein przeszłam fantastyczne ferraty.

Czy któryś z masywów interesuje Cię szczególnie?
romantyk

-#1
Posty: 17
Rejestracja: pt 23 wrz, 2016

Post autor: romantyk »

Rätikon,


To już Szwajcaria ale tamte rejony znam dosyć dobrze i lubię bardzo bardzo. Pytam o Alpy austriackie z dwóch powodów: bo bliżej z Polski i to coś mi nieznanego/mniej znanego.

Wettersteingebirge, Karwendel, Wilder Kaiser, Loferer , Leoganger Steinberge, Berchtesgadener Alpen, Tennengebirge, Dachsteinmassiv, Totes Gebirge, Gesäuseberge, Wiener Hausberge, Kalk-Wienerwald

Czy któryś z masywów interesuje Cię szczególnie?
Może Dachsteinmassiv, Gesäuseberge, Wilder Kaiser. W te rejony już kilka razy planowałem się wybrać, ale zawsze jakos trafiałem gdzieś dalej. Wiesz, zależy też od okresu. Co innego listopad grudzien kwiecien czy lipiec. Załóżmy, że mówimy o wczesnej i środkowej zimie z buta lub na skiturach. W zależności od warunków śniegowych. NIe mam parcia na wyczyn, raczej zależy mi na tym żeby było ładnie i nieco "dziko". Generalnie to lubię góry typu Tatry, w sensie: kameralne (nie tak rozległe), skaliste, dużo możliwości. Najlepiej bezlodowcowe. Choc lodowce też mogą być (choć już dotyczy tych innych niż wapienne). Najlepiej opowiedz, jeśli masz ochotę i czas, o tych które dobrze znasz.
romantyk
uszba

-#6
Posty: 1612
Rejestracja: ndz 08 maja, 2005
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: uszba »

romantyk pisze:Cytat:
Rätikon,


To już Szwajcaria ale tamte rejony znam dosyć dobrze
Dwa razy byłam na najwyższym szczycie Rätikonu i za każdym razem była to Austria... :-)


Takie ładne jeziorko jest tam po drodze na ten szczycik

Obrazek



Rätikon jest podzielony między Szwajcarię, Austrię i Liechtenstein :-) a przez szczyt Schezaplany przebiega granica miądzy Austrią a Szwajcarią.


https://de.wikipedia.org/wiki/Schesapla ... on_map.png

romantyk pisze:Choc lodowce też mogą być (choć już dotyczy tych innych niż wapienne)

Dachstein, od którego nazwę wziął cały masyw jest górą lodowcową.


Jak będę miała chwilą czasu to znajdę jakieś foty i coś napiszę.


Którędy jedzie się z Polski w Alpy Wschodnie?
romantyk

-#1
Posty: 17
Rejestracja: pt 23 wrz, 2016

Post autor: romantyk »

Rätikon jest podzielony między Szwajcarię, Austrię i Liechtenstein :-) a przez szczyt Schezaplany przebiega granica miądzy Austrią a Szwajcarią.

No właśnie o to chodzi. To już daleko dla mnie na krótki wypad. A Raticon z wielu względów jest na liście. Kiedyś pogoda mnie stamtąd wypędziła. Ale wrócę. Chetnie poogladam Twoje zdjęcia.
Dachstein, od którego nazwę wziął cały masyw jest górą lodowcową.
Jasne, ale to taki lodowczyk:)
Jak będę miała chwilą czasu to znajdę jakieś foty i coś napiszę.
Dzięki.

Którędy jedzie się z Polski w Alpy Wschodnie?
Zależy chyba skąd. Ja z Krakowa jadę przez Czechy i Wieden itd wrejon Grossgl, Oetztalskie i Zillertal, Dolomity itd Jesli Chamonix i Szwajcaria to przez Niemcy. Al to już dłuższa wyprawa. Trzeba mieć tydzień.

A Uri Alps lubisz? Ja bardzo.
romantyk
Awatar użytkownika
myszoz

-#5
Posty: 851
Rejestracja: ndz 11 sty, 2009
Lokalizacja: Pułtusk

Post autor: myszoz »

Czy moglibyście mi polecić jakiś szlak lub odcinek szlaku z tzw. Ruskiej Drogi lub z samej Przełęczy Vrsic w słoweńskich Alpach Julijskich? Wybieramy się w lipcu generalnie nad morze, ale chciałbym liznąć choćby pięknych Alp, dlatego samochodem wjedziemy na Vrsic. 3 osoby dorosłe i 6 letnie dziecko. Będziemy startować z Trenty.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
myszoz

-#5
Posty: 851
Rejestracja: ndz 11 sty, 2009
Lokalizacja: Pułtusk

Post autor: myszoz »

Przełęcz Vrsic zdobyta Toyotą Avensis Verso. Widoki z przełęczy oraz z kilku małych parkingów po drodze powalają, ale liźnięcia Alp nie było z braku czasu. Alpy muszą jednak poczekać. :think:
Awatar użytkownika
Zakochani w Tatrach

-#7
Posty: 3227
Rejestracja: pn 22 paź, 2007
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Zakochani w Tatrach »

Z pewnością trochę zdjęć zrobiłeś, więc mam nadzieję że się podzielisz widokami i napiszesz jakąś choćby małą relacyjkę :D .
Czekamy !!!!
:) .


My byliśmy trochę u córki nad jeziorkiem Łomno w Wojnówku, potem trzy tygodnie nad morzem, potem znów u córki trzy dni - a na końcu wracając - wstąpiliśmy po drodze do syna na szaszłyki z grilla. Takie z nas włóczykije :)) .
A po połowie sierpnia jedziemy w Tatry !!!!!!!!!!!!
I to mnie najbardziej w życiu cieszy :D :D :D .
Zakochani w Tatrach
Awatar użytkownika
myszoz

-#5
Posty: 851
Rejestracja: ndz 11 sty, 2009
Lokalizacja: Pułtusk

Post autor: myszoz »

Zakochani w Tatrach pisze:Czekamy !!!!
:) .
Ok obiecuję, również z Kościelca, gdzie zmienność pogody powalała.
ODPOWIEDZ