cyrróweczka :)

Tradycyjna i cyfrowa: galerie, techniki, sprzęt, fotozagadki.
Awatar użytkownika
Keczup

-#6
Posty: 2096
Rejestracja: wt 09 sie, 2005
Lokalizacja: Radom

Post autor: Keczup »

Nikon ważniejszy niż jakiś tam przyrost ;)
Z bliżej nieokreślonych powodów cieszę się, że Df nie posiada funkcji filmowania genitaliów i wrzucania do ruskiego internetu ;)
"Małżeństwo jest szkołą średnią przyjemności i uniwersytetem rezygnacji" - Tennessee Williams
Awatar użytkownika
Alan

-#7
Posty: 3033
Rejestracja: czw 30 cze, 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Alan »

Keczup, na tym zdjęciu Kena Rockwella, które zapodałeś są do kompletu dwa piękne stare szkiełka. Ten stojący zoom to co prawda obiektyw wersji Ai, ale ten podpięty 55/1.2 to wersja Non-Ai, zresztą jeszcze Nikon był wtedy firmą o nazwie Nippon-Kogaku.
Obiektywy Non-Ai nie pasują za bardzo do wpółczesnych aparatów, można ewentualnie bawić się w przerabianie bagnetu, natomiast do Nikona Df można takie retro szkła podpinać bez obaw. A przyznać trzeba, że stary Nikkor podpięty przez Kena bardziej pasuje tutaj niż dołączany w zestawie do Df nowy Nikkor 50/1.8 G jedynie lekko wystylizowany.
uszba

-#6
Posty: 1612
Rejestracja: ndz 08 maja, 2005
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: uszba »

Słuchajta ludziska,

znowu spadł mi aparat, już drugi, pierwszy był Sony DSC ( chyba) a teraz Lumix. fajne fotki robił, lepsze niż ten Sony.

Ale teraz myślę o Sony Alfa ale kompletnie nie mam pojęcia jaki model. Może mi ktoś coś doradzić?


Kiedyć Bogusław Pawłowski doradził mi kupno obiektyeu Tamron do mojego canona i do dziś robię nim fotki. potrzebuję jednak trochę mniejszy aparat na drogi wspinaczkowe lub ferraty, żeby nie dźwigać lustrzanki.



Pozdrawiam
uszba
uszba

-#6
Posty: 1612
Rejestracja: ndz 08 maja, 2005
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: uszba »

No i co?

Nikt mi nie doradził i kupiłam sobie Sony Alpha 5000 ILCE. Jak będąnastąpne fotki do niczego to będzie wasza wina :-P
Awatar użytkownika
andy67

-#8
Posty: 9509
Rejestracja: sob 20 maja, 2006
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: andy67 »

uszba pisze:No i co?

Nikt mi nie doradził i kupiłam sobie Sony Alpha 5000 ILCE. Jak będąnastąpne fotki do niczego to będzie wasza wina :-P
Ja tam amator jestem i to słaby więc co ci mogłem doradzić.

Sam mam od 9 lat aparat (Canon S3IS) który dostałem na czterdziestkę, więc nawet go nie wybierałem ;)
Ale wciąż działa więc będę go używał dalej.

Wrzucaj szybko jakieś górskie fotki to cię pocieszymy pisząc np. że "nowy aparat nie jest taki zły" :D
Każdemu jego Everest...
uszba

-#6
Posty: 1612
Rejestracja: ndz 08 maja, 2005
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: uszba »

andy67 pisze:Wrzucaj szybko jakieś górskie fotki to cię pocieszymy pisząc np. że "nowy aparat nie jest taki zły

Fajne foty chyba robi :think:


Dziś w Norymberdze, muzesum sztuki współczesnej

Obrazek



po południu obiad po wspinaniu


Obrazek
Awatar użytkownika
andy67

-#8
Posty: 9509
Rejestracja: sob 20 maja, 2006
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: andy67 »

Czyli miałem rację - nie jest taki zły ;)

Ale że w muzeum bez kapci? 8)
Każdemu jego Everest...
ODPOWIEDZ