Termos

Buty, odzież, plecaki, śpiwory, akcesoria i sprzęt górski...
Awatar użytkownika
Zygmunt Skibicki

-#7
Posty: 4030
Rejestracja: ndz 31 gru, 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Zygmunt Skibicki »

Basia Z. pisze:A dlaczego tabletki do zmywarki są szkodliwe ?
Głównym ich składnikiem jest ortofosforan sodowy i to w dość znacznej ilości. W zmywarce on jest rozpuszczany w stosunkowo dużej ilości wody, ale w termosie jest jej wielokrotnie mniej. Ta sól jest słabo rozpuszczalna i mam prawo przypuszczać, ze pozostaje we wszystkich wrębach i rysach wewnętrznych termosu. A stamtąd trafia wraz z kawą czy herbatą do... no właśnie!

Warto zrobić sobie samemu mieszankę do zmywarki. Opis i skład można wziąć choćby stąd.
W internecie można znaleźć sporo jeszcze innych przepisów na mieszanki do zmywarek...
Moim zdaniem działają wystarczająco dobrze, a na pewno nie gorzej niż skandalicznie drogie tabletki.
Wszystko, co tu piszę ma domyślną klauzulę "moim zdaniem" i nikogo to do niczego nie obliguje, ale i nie... upoważnia.
Mundek
www.turystyka.skibicki.pl
Awatar użytkownika
andy67

-#8
Posty: 9509
Rejestracja: sob 20 maja, 2006
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: andy67 »

Och, w czym problem, zawsze można piaskiem wyszorować, na pewno ktoś już produkuje taki ekologiczny :D

Zygmuncie, z podanej przez ciebie strony najbardziej podoba mi się to co na dole:

"Ten blog pełni funkcje wyłącznie informacyjne i edukacyjne. Wszystkie przepisy na nim zamieszczone robię na własny użytek, a Ty używasz ich na własną odpowiedzialność"
Każdemu jego Everest...
Awatar użytkownika
Zygmunt Skibicki

-#7
Posty: 4030
Rejestracja: ndz 31 gru, 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Zygmunt Skibicki »

andy67 pisze:Zygmuncie, z podanej przez ciebie strony najbardziej podoba mi się to co na dole:
Bo takie klauzule mają teraz bodaj wszystkie wpisy poradnikowe na różnych forach.
Jak pewnie wiesz, sam robię takie porady w tematach turystycznych, dość poczytne zwłaszcza w temacie impregnacji butów turystycznych. Pewnie nie wyobrażasz sobie ile i jakie pomysły wariantów impregnacji przysyłają mi różni pomysłodawcy.
No to i u mnie pojawiła się jakiś czas temu taka klauzula. Jeśli uważasz, że to w jakiś sposób deprecjonuje treści moich wpisów, to przecież nie musisz...
Wszystko, co tu piszę ma domyślną klauzulę "moim zdaniem" i nikogo to do niczego nie obliguje, ale i nie... upoważnia.
Mundek
www.turystyka.skibicki.pl
Awatar użytkownika
andy67

-#8
Posty: 9509
Rejestracja: sob 20 maja, 2006
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: andy67 »

Zygmunt, czy ty aby nie za poważnie to wszystko bierzesz? ;)
Każdemu jego Everest...
Awatar użytkownika
mefistofeles

-#10
Posty: 17204
Rejestracja: pt 25 cze, 2004
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: mefistofeles »

ja wypłukałem prysznicem :)
Jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem!
Grzegorz Braun
Awatar użytkownika
andy67

-#8
Posty: 9509
Rejestracja: sob 20 maja, 2006
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: andy67 »

mefistofeles pisze:ja wypłukałem prysznicem :)
A ja parę razy wrzątkiem ;)

Tak czy owak dzięki Mefi za poradę, termos w środku wygląda jak nowy.
Każdemu jego Everest...
Awatar użytkownika
Zygmunt Skibicki

-#7
Posty: 4030
Rejestracja: ndz 31 gru, 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Zygmunt Skibicki »

andy67 pisze:Zygmunt, czy ty aby nie za poważnie to wszystko bierzesz?
Być może, a może nawet na pewno... nie umiem w z gruntu poważnych i brzemiennych w konkretne skutki sprawach sprzętowych blablasić dla czczej ino frajdy.
Przepraszam.

Ale...
andy67 pisze:
mefistofeles pisze: ja wypłukałem prysznicem :)
A ja parę razy wrzątkiem
Zrobiłem tak: do litrowego, stalowego termosu z pewną ilością osadu po kawie wrzuciłem "zmywarkową" pastylkę, zalałem wrzątkiem, zamknąłem, a po godzinie wylałem zawartość i rozpocząłem płukanie wrzątkiem, ale po każdym napełnieniu wrzątkiem robiłem prostą reakcję jakościową z azotanem srebra na obecność fosforanów. Dopiero za trzydziestym trzecim razem wynik był ujemny, czyli... dla człowieka dobry.
Zdrowia życzę!
Wszystko, co tu piszę ma domyślną klauzulę "moim zdaniem" i nikogo to do niczego nie obliguje, ale i nie... upoważnia.
Mundek
www.turystyka.skibicki.pl
Awatar użytkownika
andy67

-#8
Posty: 9509
Rejestracja: sob 20 maja, 2006
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: andy67 »

Zygmunt Skibicki pisze:
andy67 pisze:Zygmunt, czy ty aby nie za poważnie to wszystko bierzesz?
Być może, a może nawet na pewno... nie umiem w z gruntu poważnych i brzemiennych w konkretne skutki sprawach sprzętowych blablasić dla czczej ino frajdy.
Przepraszam.

Ale...
andy67 pisze:
mefistofeles pisze: ja wypłukałem prysznicem :)
A ja parę razy wrzątkiem
Zrobiłem tak: do litrowego, stalowego termosu z pewną ilością osadu po kawie wrzuciłem "zmywarkową" pastylkę, zalałem wrzątkiem, zamknąłem, a po godzinie wylałem zawartość i rozpocząłem płukanie wrzątkiem, ale po każdym napełnieniu wrzątkiem robiłem prostą reakcję jakościową z azotanem srebra na obecność fosforanów. Dopiero za trzydziestym trzecim razem wynik był ujemny, czyli... dla człowieka dobry.
Zdrowia życzę!

To ile życia mi zostało? Bo może zamiast do pracy lepiej ostatni raz w Tatry skoczyć ... 8)
Każdemu jego Everest...
Awatar użytkownika
Zygmunt Skibicki

-#7
Posty: 4030
Rejestracja: ndz 31 gru, 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Zygmunt Skibicki »

;-)
Wszystko, co tu piszę ma domyślną klauzulę "moim zdaniem" i nikogo to do niczego nie obliguje, ale i nie... upoważnia.
Mundek
www.turystyka.skibicki.pl
ODPOWIEDZ