Wio koniku, a jak się postarasz, czyli Morskie Oko

Także o noclegach, mapach, pogodzie, literaturze...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Janek

-#10
Posty: 19437
Rejestracja: wt 26 kwie, 2005

Wio koniku, a jak się postarasz, czyli Morskie Oko

Post autor: Janek »

Starsi może pamiętają tą węgierską piosenkę, bardzo popularną w dawnych latach. Na konika z piosenki czekała przytulna stajnia i obrok. A co czeka konia z Morskiego Oka (i nie chodzi tu o Żabiego Konia)? Ano rzeźnia w 4 lub 5 roku życia. I wszystko to w kraju, w którym koń jest nieledwie symbolem patriotycznym!

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html

A to ta piosenka:

http://www.youtube.com/watch?v=8ex-Md6oU9o
Jestem gorszego sortu...
Awatar użytkownika
Janek

-#10
Posty: 19437
Rejestracja: wt 26 kwie, 2005

Post autor: Janek »

Żadnej reakcji? Czyżbyśmy uważali, że te dziewczyny, które podjęły akcję to rozhisteryzowane idiotki a ich akcja jest pozbawiona sensu lub wręcz szkodliwa, bo koń to tylko koń i ma ciągnąć a jeśli brak mu siły to pod nóż?
Jestem gorszego sortu...
Awatar użytkownika
krzymul

-#9
Posty: 10750
Rejestracja: sob 08 lis, 2008
Lokalizacja: Pipidówa

Post autor: krzymul »

Widocznie od końskiej niedoli ważniejsza jest niedola księdza Lemańskiego oraz nawracanie na nowoeuropejską wiarę/niewiarę.
Ot, Bareja wiecznie żywy. :D
Pozdrawiam.
Brudas bez łazienki z wychodkiem za stodołą.
Awatar użytkownika
mefistofeles

-#10
Posty: 17204
Rejestracja: pt 25 cze, 2004
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: mefistofeles »

co ciekawe - gdzięs czytałem, że dlakoni bardziej zabójcze jest schodzeni eniż wchodzenie. Wchodzenie je męczy, ale schodzenie - niszczy stawy.
Jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem!
Grzegorz Braun
Awatar użytkownika
myszoz

-#5
Posty: 851
Rejestracja: ndz 11 sty, 2009
Lokalizacja: Pułtusk

Post autor: myszoz »

Jestem szczęśliwym posiadaczem konia i kuca. Po przeczytaniu tekstu z wp takie mi się wnioski na gorąco nasunęły:
1. moje konie do południa nic nie robią a po obiedzie odpoczywają, dlatego żal mi tych, które ciężko pracują.
2. rzeczywiście najbardziej szkodzi koniom wysoka temperatura a szczególnie słońce - nie szkodzi deszcz, śnieg ani mróz ( w uproszczeniu).
3. konie są jednak przy człowieku aby pracować i jeśli są do tego odpowiednio przygotowane to nie ma żadnego problemu.
4. spontan u obrońców zwierząt sprowadza się do zacietrzewienia, nie słuchania drugiej strony. Kiedyś w jakimś programie reporterskim dopiero w studio ku wielkiej uciesze prowadzącej obie strony, t.j. obrońcy zwierząt i właściciele -"męczennicy zwierząt" doszli do porozumienia i było po sprawie.
Awatar użytkownika
andy67

-#8
Posty: 9509
Rejestracja: sob 20 maja, 2006
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: andy67 »

Coś mi się zdaje że ci wszelkiej maści obrońcy zamknęliby najchętniej koniki w ZOO.
Każdemu jego Everest...
Awatar użytkownika
myszoz

-#5
Posty: 851
Rejestracja: ndz 11 sty, 2009
Lokalizacja: Pułtusk

Post autor: myszoz »

andy67 pisze:Coś mi się zdaje że ci wszelkiej maści obrońcy zamknęliby najchętniej koniki w ZOO.
Tymczasem dobrze odżywiony i odpowiednio wytrenowany koń wykonuje swoją pracę z widoczną radością. Wierzcie mi, że można zobaczyć radość konia z pracy. Koń stojący w zamknięciu nie jest szczęśliwy.
Co oczywiście nie zmienia faktu, że wypadki śmiertelne u koni z Palenicy były i być może były za częste.
Wilczyca

-#2
Posty: 55
Rejestracja: sob 11 maja, 2013
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wilczyca »

Ale o koniach w Koscieliskiej czy Chochołowskiej cisza - znaczy dobrze im tam ,zdrowie nie szwankuje, obrońcy czuja sie niepotrzebni. Wniosek nasuwa sie sam zlikwidowac fasiągi wprowadzić bryczki i bedzie po sprawie. :think:
Awatar użytkownika
mefistofeles

-#10
Posty: 17204
Rejestracja: pt 25 cze, 2004
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: mefistofeles »

Wilczyca pisze:Wniosek nasuwa sie sam zlikwidowac fasiągi wprowadzić bryczki i bedzie po sprawie.
Bryczka od fasiąga znacznie lżejsza jest.
Jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem!
Grzegorz Braun
Awatar użytkownika
Janek

-#10
Posty: 19437
Rejestracja: wt 26 kwie, 2005

Post autor: Janek »

Ale do bryczki wchodzi znacznie mniej osób - ergo byłoby drożej. Jedynym rozwiązaniem byłyby pojazdy o napędzie elektrycznym - kiedyś była propozycja ich zastosowania, ale chyba została utrupiona przez wiadome lobby.
Jestem gorszego sortu...
Wilczyca

-#2
Posty: 55
Rejestracja: sob 11 maja, 2013
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wilczyca »

Janek pisze:Ale do bryczki wchodzi znacznie mniej osób - .
No i bardzo dobrze wcale te tłumy są tam potrzebne a zmniejszony popyt przytrzymałby ceny
Awatar użytkownika
myszoz

-#5
Posty: 851
Rejestracja: ndz 11 sty, 2009
Lokalizacja: Pułtusk

Post autor: myszoz »

Po ubiegłorocznym padnięciu Jordka zarządzono jakieś nadzwyczajne przeglądy weterynaryjne. Czyżby ich nie było?
Wilczyca

-#2
Posty: 55
Rejestracja: sob 11 maja, 2013
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wilczyca »

Były podobno zaniżono sztucznie ciężar uciągu tak by go dopasowac do potrzeb Górali :think:
Awatar użytkownika
Basia Z.

-#7
Posty: 4974
Rejestracja: sob 11 lis, 2006
Kontakt:

Post autor: Basia Z. »

Najlepszy na świecie kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/
Awatar użytkownika
myszoz

-#5
Posty: 851
Rejestracja: ndz 11 sty, 2009
Lokalizacja: Pułtusk

Post autor: myszoz »

Wygląda na sensowne wyjaśnienie.
Ciekawe tylko co na to Fundacja Viva?
ODPOWIEDZ