Zabawa w wojnę czyli Darłowo 1.

W kraju i na świecie - byliśmy, widzieliśmy, polecamy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Janek

-#10
Posty: 19437
Rejestracja: wt 26 kwie, 2005

Zabawa w wojnę czyli Darłowo 1.

Post autor: Janek »

Mam nadzieję, że wszyscy wiedzą gdzie leży Darłowo i jego awanport czyli Darłówek. Dla tych co mimo wszystko nie wiedzą podpowiadam – nad Bałtykiem, tak mniej więcej w połowie między Koszalinem a Słupskiem. To bardzo stare miasteczko o burzliwej historii, ale o tym innym razem jak się zrobi trochę cieplej i pojadę zrobić zdjęcia. Dla zaciekawienia podam, że tutejszy kościół jest zarazem nekropolą królewską bo pochowano tu króla, który władał naraz aż trzema państwami.

Darłowo ma także tradycje wojskowe. Niemcy prowadzili tutaj badania nad V1 i V2 co jest dosyć znane, natomiast bardzo mało kto wie, że prowadzili tutaj badania nad produkcją łodzi desantowych z... betonu, ale nie takiego zwykłego ale lekkiego na bazie kruszyw sztucznych tzw. keramzytu. Tymi łodziami chcieli podbić Anglię, wyszło odwrotnie...Jeszcze kilkanaście lat temu były ślady tego poligonu.
Później tu stacjonowały liczne polskie jednostki, teraz chyba już nie, pewny nie jestem, muszę sprawdzić. Po wojsku pozostały tereny ćwiczebne ciągnące się wzdłuż pasa wydm nadmorskich. Dyskutowaliśmy kiedyś na temat quadów, motocykli, terenówek – jak to rozjeżdżają góry. Tu miłośnicy tego mogliby mieć nieograniczone możliwości zaspokojenia swoich pasji.
Te zdjęcia zostały zrobione 1 lipca 2006 roku podczas Międzynarodowego Zlotu Wojskowych Pojazdów Samochodowych. Zapraszam do obejrzenia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

cdn.
Ostatnio zmieniony czw 10 kwie, 2008 przez Janek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem gorszego sortu...
Awatar użytkownika
mefistofeles

-#10
Posty: 17204
Rejestracja: pt 25 cze, 2004
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: mefistofeles »

piekne... :)
Jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem!
Grzegorz Braun
Awatar użytkownika
Janek

-#10
Posty: 19437
Rejestracja: wt 26 kwie, 2005

Post autor: Janek »

mefistofeles pisze:piekne... smile
Dziękuję. Trochę kiepskie technicznie ale strasznie mi słońce w ekranik sadziło i robiłem przy pomocy wizjera a tam trochę trudno, zwłaszcza przy poruszających się obiektach, ostrość ustawić (co zresztą przy kilku fotach było zaletą)
Na jednym zdjęciu widać srebne śmigło - obok jest duże skupisko wiatraków - elektrowni. Coraz ich więcej na wybrzeżu.
Jestem gorszego sortu...
Awatar użytkownika
mefistofeles

-#10
Posty: 17204
Rejestracja: pt 25 cze, 2004
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: mefistofeles »

zawsze miałem słabośc do broni pancernej.
Jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem!
Grzegorz Braun
Awatar użytkownika
Janek

-#10
Posty: 19437
Rejestracja: wt 26 kwie, 2005

Post autor: Janek »

mefistofeles pisze:zawsze miałem słabośc do broni pancernej.

_________________
Ja ją miałem jako specjalność na Studium Wojskowym. Pojeździłem czołgiem, prowadziłem też, pierwsze minuty są okropne jak przez to podniesione okienko raz widzisz ziemię a raz niebo. No i tak wajcha do zmiany biegów - jak się nie przyłożyło młotem to nie chciał bieg wejść. Ale to był T-34, taki jak z Czterech Pancernych.

Samochody były własnością zlotowiczów (a ruskie GAZ-y są znakomite), nie wiem jak z czołgami.
Jestem gorszego sortu...
Awatar użytkownika
mefistofeles

-#10
Posty: 17204
Rejestracja: pt 25 cze, 2004
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: mefistofeles »

Janek pisze:nie wiem jak z czołgami.
pewnie też. T-55 można kupić za około 30 000 PLN.
Jeśli się boisz, już jesteś niewolnikiem!
Grzegorz Braun
Awatar użytkownika
Janek

-#10
Posty: 19437
Rejestracja: wt 26 kwie, 2005

Post autor: Janek »

mefistofeles pisze:pewnie też. T-55 można kupić za około 30 000 PLN.
No taniutko. Pewnie tylko trochę więcej niż wartość złomu. Tylko przewóz takiego czegoś kosztuje. Może trzymają w Darłowie. Jak się zrobi ładniej to pojadę i zobaczę co się dzieje na tym poligonie. To miejsce mogłoby być rajem dla quadowców - wielki teren, w Darłówku i Darłowie jest gdzie spać i gdzie jeść. Idealne na weekend.
Jestem gorszego sortu...
Awatar użytkownika
Janek

-#10
Posty: 19437
Rejestracja: wt 26 kwie, 2005

Post autor: Janek »

Tam się stale coś dzieje:

http://arsenal.dvc.pl/index.php?option= ... 9&Itemid=9


A tu jest strona Zlotu, mnóstwo zdjęć, między innymi ruskich żołnierek, które się tak spodobały

http://www.zlot.darlowo.info/index.php
Jestem gorszego sortu...
ODPOWIEDZ